شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ 4714 0 2

در گفتگو با علی بیات موحد سوپر مغز ایرانی

در گفتگوی اختصاصی شبستان با سوپر مغز ایرانی عنوان شد

با هدف فرهنگ سازی ریاضیات به نمایشگاه آمدم

سوپر مغز ایرانی با اعلام اینکه ریاضی یک ورزش ذهنی است، گفت: هدفم از حضور در نمایشگاه کتاب گلستان علاقه مند کردن جوانان و نوجوانان به ریاضیات بجای فرارکردن از آن است. علی بیات موحد، سوپر مغز ایرانی که غرفه اش در نمایشگاه کتاب گلستان یکی از شلوغ ترین غرفه ها در هشتمین نمایشگاه کتاب گلستان بود در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهارداشت: اگر امسال را هم حساب کنیم تا الان سه بار در نمایشگاه کتاب گلستان شرکت کرده ام و فقط سال گذشته را حضور نداشته ام.

وی افزود: در این غرفه ای که شما شاهد هستید سعی کردیم کاری کنیم که متفاوت تر از سایر غرفه ها باشد و هدف ما هم منافع مادی نیست چون به دنبال این هستیم که بچه های ما بجای فرارکردن از ریاضی به این علم علاقه مند شوند.

بیات موحد با بیان اینکه ریاضی یک بازی است نه جبهه گیری، تصریح کرد: ریاضیات مختص سنین خاصی نیست بلکه برای مدیریت ذهنی و برای بهره وری است که در طول روز همواره با آن مواجه هستیم.

سوپر مغز ایرانی در پاسخ این سوال خبرنگار شبستان که علت موفقیت شما در این علم چه بود، گفت: این یک ورزش ذهنی است و من از کودکی به علم ریاضی علاقه مند بودم و تلاش و پشتکار من باعث شد با عنایت پروردگار بتوانم در کارم موفق باشم.

بیات موحد تاکید کرد: در نمایشگاه کتاب گلستان افراد مختلف با کاراکترهای متفاوتی حضور پیدا می کنند و با توجه به اینکه منطقه اهل سنت نیز است می توان از هر قشری را در این نمایشگاه دید لذا هدف ما در این غرفه مادی نیست و ما به دنبال فرهنگ سازی ریاضیات و ریختن ترس بچه ها از ریاضی هستیم.

وی افزود: اگر در هر روز 5 رفلکس سریع نشان دهیم که 5 تصادف کمتر شود، 5 آسیب و 5 کشته کمتر داریم و دربعد کلان هم میلیاردها تومان از خسارت جلوگیری کرده ایم که این یعنی سرمایه گذاری لذا من توصیه ام به دوستان اینست که ریاضی را حتما فرا بگیرند.

سوپر مغز ایرانی با اشاره به اینکه اعداد بهترین وسیله ارتباطی دنیا به شمار می روند، گفت: اعداد وقتی کنار هم قرار می گیرند معنا پیدا می کنند و این جذابیت اعداد را می رساند.

گفتنی است، علی بیات موحد سوپر مغز ایرانی تا بحال در زمینه محاسبات ذهنی و کاربردهای آن 15 هزار فرمول ابداع کرده و توانسته آنها را به تائید یونسکو برساند، او در سال 2004 رتبه اول تقسیم و تناسب و رتبه چهارم جذر و در مجموع رتبه ششم جهان و در سال 2006 نیز رتبه دوم پیدا کردن اعداد اول، رتبه چهارم جذر و رتبه پنجم مخرج مشترک دومین دوره جام جهانی را کسب کرده است.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
حضور 85 تیم در مسابقات روباتیک جام امیرکبیر
دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر «امیرکبیر» در رتبه 90 علوم پایه جهان است
کشف ژن بروز سکته ناشی از کم خونی مغز
تقویت هوش هیجانی و هوش شنیداری کودکان با قصه گویی
کرسی پژوهشی «مریم میرزاخانی» به ریاضیدانان اعطا می شود
دانش آموز ارومیه ای برنده مدال طلای مسابقات ریاضی جهان (WMI) شد