پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ 3381 0 2

اصفهان- ایرنا- دومین دوره مسابقات بین المللی ریاضی «کانگورو»، فروردین سال 93 در استان اصفهان برگزار می شود.

مسابقات بین المللی ریاضی کانگورو در اصفهان برگزار می شود

دومین دوره مسابقات بین المللی ریاضی «کانگورو»، فروردین سال 93 در استان اصفهان برگزار می شود. به گزارش ایرنا، مسابقه بین المللی کانگورو یک مسابقه هوش و ریاضی برای دانش آموزان است که به صورت چند گزینه ای انجام می شود.
 
یکی از معلمان ریاضی استرالیا که بنیانگذار این مسابقه است، روش جدیدی را برای تصحیح پرسشنامه چند گزینه ای با رایانه ابداع کرد. ابداع این روش موفقیت بزرگی برای مسابقه ملی ریاضی استرالیا بود و امکان شرکت همزمان دانش آموزان را در این مسابقه فراهم می آورد. در سال ۱۹۹۱ دو معلم فرانسوی به پاس خدمات دوستان استرالیایی شان، مسابقه «ریاضی کانگورو» را در فرانسه بنیان نهادند.
 
این مسابقه از سال 1994 در سطح بین المللی با حضور میلیون ها دانش آموز برگزار می شود. کشور ایران از سال 2009 در این مسابقه با همت شورای خانه های ریاضیات ایران و مؤسسه فرهنگی فاطمی شرکت کرده است.
 
مسوول برگزاری مسابقات ریاضی کانگورو در اصفهان روز شنبه به ایرنا گفت: این دوره از مسابقات با عنوان «روز شاد ریاضی کانگورو» روز پنجشنبه 28 فروردین 1393 با حضور دانش آموزان سال های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم ابتدایی، هفتم و نیز سوم راهنمایی توسط خانه ریاضیات اصفهان برگزار می شود.
 
«فاطمه هانی» افزود: نخستین دوره این مسابقه در استان اصفهان سال گذشته به صورت آزمایشی برگزار شد. وی با اشاره به اینکه ثبت نام برای شرکت در این مسابقه تا 15 اسفند امسال انجام می شود، اظهار کرد: علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه باید به صورت تیم های سه نفره از یک پایه تحصیلی ثبت نام کنند.
 
وی هدف از برگزاری این مسابقه را ارتقاء درک ریاضی دانش آموزان، رشد توانمندی آنها برای لذت بردن از فعالیتهای هوشمندانه، اهمیت دادن به آموزش ریاضی در تمام دنیا، کمک به دانش آموزان در درک کاربرد ریاضی در فعالیت های روزانه و قوانین طبیعی و ایجاد علاقه ریاضی در بین آنها اعلام کرد.
 
وی درباره نحوه طراحی و سطح سوالات مسابقه توضیح داد: سووالات این مسابقه از مفاهیم پایه تحصیلی مورد نظر و هوش ریاضی و به صورت چند گزینه ای از طرف کمیته مرکزی مسابقه طراحی می شود.
 
این کارشناس افزود: کمیته مرکزی مسابقه جهانی کانگورو هر سال در یک گردهمایی علمی در یکی از کشورهای شرکت کننده تشکیل می شود.
 
هانی با بیان اینکه این مسابقه به صورت فردی در سطح دنیا انجام می شود، تصریح کرد: خانه ریاضیات اصفهان به منظور تقویت کار گروهی این مسابقه را به صورت تیمی در این استان برگزار می کند.
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
ایجاد مقطع ارشد
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
داروهای تقویت هوش، ما را باهوش تر نمی کنند
دانش آموز ارومیه ای برنده مدال طلای مسابقات ریاضی جهان (WMI) شد
جان نش، ریاضی‍دان 'ذهن زیبا' در در یک تصادف درگذشت
کلود ربات هوش مصنوعی رقیب ChatGPT
تغییر زمان برگزاری مراسم یادبود