شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ 3339 0 4

تیم پتروشیمی بندر امام از جمله تیم های با سابقه در لیگ برتر شطرنج بانوان ایران است که امسال و در هشتمین دوره لیگ برتر بانوان توانست عنوان قهرمانی را بدون شکست از آن خود کند.

گفت و گو با مدیر عامل پتروشیمی بندر امام ،قهرمان لیگ بانوان

یاوری: قهرمانی شطرنج آسیا را هم میخواهیم

تیم پتروشیمی بندر امام از جمله تیم های با سابقه در لیگ برتر شطرنج بانوان ایران است که امسال و در هشتمین دوره لیگ برتر بانوان توانست عنوان قهرمانی را بدون شکست از آن خود کند. شاپور یاوری مدیرعامل باشگاه پتروشیمی و از جمله افرادی که توانسته شطرنج را به عنوان یک رشته ورزشی جامع و مدعی در مجموعه باشگاه پتروشیمی به خوبی جا بیاندازد و در کنار بسکتبال و پینگ پنگ در سطح لیگ های برتر ایران مطرح باشد شطرنج را به عنوان یک ورزش فکری و مکمل برای همه افراد می داند.
 
وی در این خصوص به سایت فدراسیون شطرنج گفت: بعد از اینکه قرار شد رشته های ورزشی بین شرکت های مختلف وزارت نفت تقسیم شود و هرکدام چند رشته را به صورت حرفه ای دنبال کنند ما شطرنج را در کنار بسکتبال و پینگ پنگ در مجموعه پتروشیمی انتخاب کردیم و خوشبختانه در هر سه رشته در لیگ های حرفه ایی حضوری موفقیت آمیز داشته ایم.
 
دکتر یاوری افزود: شطرنج را به این دلیل ما علاقمندیم و یکی از پرسابقه ترین تیم ها هستیم که در 8 دوره گذشته لیگ بانوان موفقیت های بزرگی نیز بدست آورده ایم که یک ورزش فکری و خلاقانه است.

مدیرعامل باشگاه پتروشیمی بندرامام با عنوان این مهم که شطرنج را یک ورزش مکمل برای مجموعه خانواده پتروشیمی می دانیم و بر این باوریم که این قهرمانی ها می تواند زمینه گسترش و توسعه شطرنج در بین کارکنان و خانواده آنها باشد ، گفت: یقینا افرادی که شطرنج بازی می کنند دارای فکری خلاق هستند و ما به این باور رسیده ایم که همگانی کردن شطرنج در بین خانواده های کارکنان و خود پرسنل پتروشیمی به سلامت و راندمان کار آنها کمک شایانی می کند.

مدیر عامل باشگاه پتروشیمی بندر امام گفت:در ترکیب تیم شطرنج بانوان پتروشیمی بندر امام بازیکنانی نظیر میترا حجازی پور، آتوسا پورکاشیان، مینو عسگری زاده، سارا سادات خادم الشریعه و غزل حکیمی فرد حضور داشتند.
 
یاوری تصریح کرد: پتروشیمی بندر امام، سال آینده به عنوان نماینده ایران در رقابت های قهرمانی شهرهای آسیا حضور می یابد و به طور یقین، در این جام نیز از مدعیان قهرمانی است.

در هشتمین دوره لیگ برتر شطرنج که 7 تیم حضور داشتند پس از پتروشیمی بندر امام ، تیم های استقلال و دانشگاه آزاد دوم و سوم شدند.
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
پیش‌بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات
رقابت های شطرنج زنان جهان؛ سارا خادم الشریعه نایب قهرمان شد
آزمون پرلز: کودکان کدام کشورها در خواندن و مطالعه پیشرو هستند؟
رابطه
دهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، چهارشنبه آغاز می شود
استعدادیابی افراد از طریق نقشه مغزی
تهران در تدارک کنفرانس امنیت شهر هوشمند