شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ 3229 0 1

استاندار اردبیل علم ریاضی را از علوم پایه دانست و گفت : می توان برای درآمدزایی و پیشرفت همه جانبه استان از این علم بهره های فراوان گرفت و توجه بیشتر به آن در مسیر توسعه ضروری است.

استاندار اردبیل :

توجه به علم ریاضی در بحث توسعه ضروری است

مجید خدابخش ، شامگاه سه شنبه در همایش روز ملی ریاضیات ایران در اردبیل افزود : ریاضی در روزگار کنونی به عنوان یک رشته پایه کاربردهای فراوان در تمام علوم و دانش ها دارد. وی با اشاره به اینکه ریاضی در پیشرفت و توسعه و به خصوص در زمینه های مهندسی و پزشکی نقش اصلی را داراست اظهار کرد : لازم است کودکان و جوانان علاقه مند و با استعداد این مرز و بوم نیز با اهمیت این موضوع بیش از پیش آشنا شوند و از اندیشه های آنها در آبادانی میهن و استان اردبیل بهره گرفته شود.  وی فضای مجازی و دنیای رایانه را در روزگار کنونی یکی از محورهای پیشرفت هر منطقه دانست و خاطرنشان کرد : رشته ریاضی در این زمینه ها می تواند تاثیراساسی داشته باشد.
 
استاندار اردبیل با بیان اینکه پارسال اهالی این استان مبلغ پنج هزار میلیارد ریال برای استفاده از فضاهای مجازی هزینه کرده اند، تشریح کرد : با تاسف در مقابل این هزینه به شکل نسبی سنگین حتی یک میلیارد تومان نیز درآمد نصیب این استان نشده است. خدابخش ، ادامه داد : دولت تدبیر و امید با توسعه امکانات و تجهیزات و ایجاد شاهراه های مخابراتی و ارتباطی فضای مناسب را برای بهره گیری از ابزارهای پیچیده ارتباطی و فضاهای مجازی در استان اردبیل فراهم نموده است به گونه ای که اگر چند سال قبل ؛ دانلود یک فیلم سینمایی 70 دقیقه زمان می برد اکنون در کمتر از هفت دقیقه این کار عملی می شود.

اوگفت: شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی اکنون یکی از محورهای پیشرفت و توسعه مناطق محسوب می شوند به گونه ای که بعضی افراد درآمدهای نجومی از رهگذر سرمایه گذاری و بهره گیری از اندیشه های ابتکاری خویش در اینگونه فضاها دارند. وی از خانه ریاضیات استان اردبیل که از زمان تاسیس آن در اردبیل هنوز یک سال سپری نشده است خواست تا به واسطه ارتباط با دانشگاه صنعتی شریف زمینه بهره گیری مناسب از اندوخته های علم ریاضی افراد دانش آموخته در این موسسه را که تعدادشان از 180 نفر فراتر می رود فراهم نماید. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس خانه ریاضیات ایران نیز در این مراسم گفت : علم ریاضی در قرن کنونی به خاطر پیشرفت علوم ارتباطات توانسته است جایگاه مهمی در این زمینه برای خود به دست آورد. مجید شریفی ، افزود : دانش آموزان کشورمان برای موفقیت در همه رشته های علمی نیاز به فراگیری مهارت های کلیدی علم ریاضی دارند و این خانه سعی می کند تا زمینه این کار را برای فرزندان این مرز و بوم فراهم نماید.

وی همچنین برپایی چنین همایش هایی را فرصت های مناسب برای رسیدن به مبانی ارزشمند علمی و تحقیقاتی در علم پایه ریاضی دانست و خاطر نشان کرد : از تلاش های مدیر و دست اندرکاران خانه ریاضیات استان اردبیل که در زمان اندکی به پیشرفت های مطلوب رسیده است تقدیر می نمایم. او همچنین از برگزاری دومین مرحله از تورنمنت شهرها که نوعی مسابقه تیمی ریاضی بین علاقه مندان به این رشته می باشد و اغلب با کشور روسیه انجام می شود در آینده نزدیک به میزبانی شهر اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این همایش که به همت خانه ریاضیات استان اردبیل و به مناسبت بزرگداشت حکیم عمر خیام شاعر و ریاضیدان برجسته ایران در سالن دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اردبیل تشکیل شده بود تعدادی از صاحبنظران در ارتباط با علم ریاضی و مسایل آن سخنرانی نمودند.
منبع
ایرنا
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
چگونه ریاضیات را آموزش دهیم؟
گرایش 12 درصدی دانش آموزان به رشته ریاضی، زیرساخت‌های آینده مهندسی را دچار بحران می‌کند
فراموشی برای حافظه مفید است!
ریاضیدان‌ایرانی،‌ برنده‌ جایزه‌ جهانی‌ علوم‌ و‌ رایانه
باهوش ها بیشتر گیاه خوار می شوند
بازگشت تیم ملی المپیاد ریاضی با ۶ مدال
ژن‌های اوتیسم با هوش بالا رابطه دارند
تشخیص هوش افراد از روی چهره