شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ 1983 0 5

شما هم می توانید در بزرگترین خاموشی جهان اثر گذار باشید

در بزرگترین خاموشی جهان اثر گذار باشید!

ساعت زمین

دكتر علی محمد شاعری : برای چهارمین سال پیاپی شهرداری تهران با پیوستن به طرح"ساعت زمین" با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مقابله با تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از گرمایش زمین، همزمان با سراسر دنیا المانهای مهم شهر‌ی تهران نظیر برج میلاد و برج آزادی را در روز ساعت زمین خاموش می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران دكتر علی محمد شاعری رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهردار‌ی تهران خاطر نشان كرد برای چهارمین سال پیاپی شهرداری تهران با پیوستن به طرح "ساعت زمین" با هدف صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و مقابله با تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از گرمایش زمین، همزمان با سراسر دنیا المانهای مهم شهر‌ی تهران نظیر برج میلاد و برج آزادی را در روز ساعت زمین خاموش می‌نماید.
 
وی در ادامه گفت: طرح ساعت زمین - Earth Hour- از سال 2007 میلادی برای اولین بار در كشور استرالیا و توسط صندوق جهانی حیات وحش (World Wildlife Fund) اجرا گردید و در ادامه با توجه به استقبال كم نظیر مردم سراسر جهان در سال بعد به صورت یك طرح جهانی مطرح شد.
 
شاعری در ادامه اظهار كرد: طی این طرح، مسئولین، چراغ  نقاط شاخص شهری و مردم، چراغ خانه‌ های خود را به نشانه صرفه ­جویی در مصرف انرژی و مقابله با تغییرات آب و هوایی به مدت یك ساعت (20:30 الی 21:30) خاموش می­كنند.
 
وی تاكید كرد سالانه بیش از 150 کشور و  بیش از 7000 شهر در این مراسم شرکت می نمایند. رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار خاطر نشان كرد: تهران در سال 2011 پس از ثبت نام اینترنتی در سایت www.earthhour.org و ارسال موافقت كتبی شهرداری تهران مبنی بر حضور در مراسم ساعت زمین 2011، به صورت رسمی به لیست شركت‌كنندگان رسمی این مراسم پیوست و در ادامه در سال 92 با هماهنگی با كلانشهرهای ایران، چهار كلانشهر تهران، اصفهان، رشت و ارومیه نیز در مراسم ساعت زمین 2013 شركت نمودند. در این راستا برج میلاد به دلیل شکل ظاهری متفاوت و ارتفاع بلند سازه­ی آن كه تقریباً از همه جای تهران نمایان است و یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آید برای بار سوم جهت شركت در این مراسم همکاری نمود.
 
وی ادامه داد: این مراسم در سال 2014 مصادف با شنبه نهم فروردین ماه 1393 مدت یك ساعت (20:30 الی 21:30) برگزار خواهد شد و تاکنون تهران (برج میلاد و آزادی) و كلانشهرهای کرمان، رشت، مشهد، اهواز، ارومیه جهت حضور در مراسم این دوره اعلام آمادگی نموده اند.
 
شاعری در پایان گفت: امید است با اطلاع رسانی گسترده و تبلیغات محیطی كه انجام می شود هموطنان عزیز در این برنامه در جهت صرفه جویی درمصرف انرژی مشاركت نمایند و چراغهای اضافی را به مدت یك ساعت همزمان با سراسر دنیا در تاریخ 9 فروردین ماه سال 93 خاموش نمایند.
 
اطلاعات بیشتر درباره ساعت زمین:
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

سهند پورجواد، نابغه ۸ ساله ایرانی
کانال رسمی آی هوش در تلگرام
تشخیص هوش افراد از روی چهره
انواع شبکه‌های هوشمند در دنیا
بنیاد و موزه مریم میرزاخانی ایجاد می‌شود
جلد «همشهری جوان» به شکل کتاب حسابان درآمد
دو مدال طلا و چهار برنز دستاورد شریفی‌ها در مسابقات جهانی ریاضی
مراسم یادبود پروفسور مریم میرزاخانی در سالن همایش رعد برگزار شد.
برندگان جوایز ریاضی ایران معرفی شدند