شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳ 2864 0 1

مراسم بزرگداشت دهه ریاضی با تقدیر از دانشجویان برتر رشته های علوم کامپیوتر و ریاضیات و کاربردها در دانشگاه صنعتی امیرکبیربرگزار شد.

مراسم دهه ریاضی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

مراسم بزرگداشت دهه ریاضی با تقدیر از دانشجویان برتر رشته های علوم کامپیوتر و ریاضیات و کاربردها در دانشگاه صنعتی امیرکبیربرگزار شد.
به گزارش ایسنا، دکتر رحمتی، رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: رشته علوم ریاضی انتها ندارد و دانشمندان این علم برخلاف سایر علوم اقدام به کشف مفاهیم نمی کنند بلکه مفاهیم را خلق می کنند.
 
وی تصریح کرد: اگر از من سووال شود جوهر ریاضیات را در چه می بینید در پاسخ می گویم جوهر ریاضیات را در نامتناهی و بی کران بودن می بینم.
 
رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه برگزاری دهه ریاضیات موجب می شود که دانشجویان و مردم هرچه بیشتر با این رشته آشنا شوند، بیان داشت: از دانشجویان و اساتیدی که تلاش کردند تا مراسم دهه ریاضی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شود بسیار قدردانی می کنم.
 
در این مراسم، دکتر سیدعبدالله محمودیان، استاد پیشکسوت علوم ریاضی نیز گفت: سال 2000 میلادی به عنوان سال جهانی ریاضیات نامگذاری شده بود؛ بنابراین در این سال قرار شد دهه ریاضیات در کشورهای جهان هرساله برگزار شود که این دهه به تاریخ ایران از اول آبان ماه تا 10 آبان ماه برگزار خواهد شد.
 
وی هدف از برگزاری دهه ریاضیات را معرفی این علم به تمام مردم و اقشار مختلف جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: در ایران انجمن ریاضی فعالیت های بسیار خوبی در خصوص معرفی این علم به اقشار مختلف مردم انجام داده است و این انجمن در زمان برگزاری دهه ریاضیات نیز برنامه های مختلفی برگزار می کند. بنابراین گزارش در پایان این مراسم از دکتر عبدالله محمودیان به عنوان استاد برجسته علوم ریاضی تقدیر شد.
 
همچنین در این مراسم از 25 دانشجوی برگزیده مقطع کارشناسی، سه دانش آموخته برگزیده، دو دانشجوی برگزیده مسابقات ریاضی و سه دانشجوی برگزیده مسابقات برنامه نویسی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر تقدیر شد.
 
مراسم دهه ریاضی هرساله از اول آبان تا دهم آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود که امسال به دلیل تقارن برگزاری برنامه های این هفته با دهه محرم، دهه ریاضیات در این دانشگاه از هفته گذشته آغاز شده است.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
آزمون پرلز: کودکان کدام کشورها در خواندن و مطالعه پیشرو هستند؟
مدیرعامل OpenAI: کمی از چت جی‌پی‌تی می‌ترسیم!
ایجاد مقطع ارشد
برگزیدگان بخش دانش آموزی پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شدند
بازگشت تيم المپياد رياضی دانش آموزی به کشور
کشف ژن بروز سکته ناشی از کم خونی مغز
رقابت روبات‎‌ها از 18 فروردین ماه