پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ 2805 0 1

مدیر مسابقات چالش علم در خراسان‌شمالی: مسابقات جهانی تلفیق فوتبال و ریاضی آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌شود

مدیر مسابقات چالش علم در خراسان‌شمالی:

مسابقات جهانی تلفیق فوتبال و ریاضی در بجنورد برگزار می‌شود

مدیر مسابقات چالش علم در خراسان‌شمالی گفت: مسابقات جهانی تلفیق فوتبال و ریاضی آبان‌ماه سال جاری در مرکز استان خراسان‌شمالی برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ محمد طلعتی عصر امروز در آئین اختتامیه مسابقات چالش علم اظهار داشت: استارت مسابقات چالش علم با هدف جذب و پرورش استعدادهای داخلی استان از چهارم تیرماه زده شد.
 
وی افزود: این مسابقات در 16 و 17 شهریورماه در محل فرهنگ سرای شهروند شهرداری بجنورد در سه بخش پسران٬ دختران و خانواده‌ها برگزار شد و در بخش پسران 18 تیم، دختران 17 تیم و در بخش خانواده 9 تیم چهار نفره حضور داشتند. طلعتی تصریح کرد: مسابقات چالش علمی در قالب هوش٬ خلاقیت و ریاضی برگزار و خروجی مسابقات توسط بنگاه‌های کارآفرینی و پارک علم و فناوری هدایت خواهند شد. هم‌چنین در دو ماه آتی برای نخستین بار در جهان٬ مسابقه جذاب و چالش برانگیز تلفیق فوتبال و ریاضی در بجنورد برگزار می‌شود.
 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این آئین اظهار داشت: ارتباط با دانش آموزان پیشرو در عرصه علم و دانش قطعاً رابطه خوبی است چرا که این دانش آموزان سلامت روانی و جسمی را با علم و دانش در هم آمیخته‌اند. وی افزود: بسیاری از روانشناسان و متخصصان معتقدند که دانش‌آموزی تیزهوش است که در تمام جنبه‌ها موفق باشد و اگر کسی فقط در علم و دانش مستعد باشد نمی‌توان لفظ تیزهوشی را به او اختصاص داد چرا که باید در تمام جنبه‌های علمی٬ اخلاقی و ورزشی در سلامت کامل به سر ببرد.
 
معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان شمالی سلامت روانی، اخلاق نیکو و داشتن مدارک علمی  را زمینه ساز رشد و ارتقای سطح افراد در جامعه دانست و تصریح کرد: مجموع این عوامل به همراه دانش٬ سبب شکل‌گیری جایگاه و شخصیت یک فرد در اجتماع می‌شود.
 
لنگری تاکید کرد: یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش٬ تلاش همگانی در راستای ایجاد جامعه‌ای سالم و بهتر است٬ زیرا کار فردی در هیچ جایی جواب نمی‌دهد. تعامل و همکاری همه جانبه در تمام اقدامات، تداوم و استمرار در انجام فعالیت ها و انجام وظیفه و مسئولیت‌های شخصی و گروهی در جامعه توسط هر شخص و گروه از مهم‌ترین فاکتورها در نظام آموزش و پرورش است.
 
مدیر عامل موسسه شعف نیز در این مراسم اظهار داشت: بسیار خرسندیم که تمام فعالیت‌های جشنواره چالش علم توسط نوجوانان و جوانان برگزار شد و مجموعه شعف تنها نظاره‌گر پروژه های دانش آموزان بود. مهتاب یزدانی افزود: حمایت و استقبال از جوانان با ایده‌های جدید در کنار یکدیگر بسیار با ارزش و با اهمیت است. دانش آموزان بسیار تشنه‌ اندوختن علم و دانش هستند و این مسابقات نشان می‌دهد ایده‌های نوی این جوانان از دل بر می‌آید. بسیاری از جوانان، مستعد و فعال هستند اما برای بروز شکوفایی و استعدادها نیاز به فرصت دارند.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
درخشش دانشجویان دانشگاه شریف در مسابقات جهانی ریاضی
تشخیص هوش افراد از روی چهره
ساخت چمدان‌های هوشمند با قابلیت ردیابی
طراح بزرگ گوگل، ساعت‌‌های هوشمند را بی‌مصرف خواند!
بازگشت تيم المپياد رياضی دانش آموزی به کشور
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
کودکان از سطح هوش خود باخبر هستند
198، ضریب هوشی نابغه‌ترین مرد دنیا