چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ 3184 0 1

نخستین همایش ملّی کاربرد ریاضیات درعلوم زمین با حضور 200 نفر از اساتید، دانشجویان دکتری و مدیران دولتی از سراسر کشور در شیراز برگزار شد .

آغازهمايش ملّي كاربرد رياضيات در علوم زمين در شيراز

نخستین همایش ملّی کاربرد ریاضیات درعلوم زمین با حضور 200 نفر از اساتید، دانشجویان دکتری و مدیران دولتی از سراسر کشور در شیراز برگزار شد. در این همایش یک روزه که همکاری بخش علوم زمین دانشگاه شیراز و سازمان زمین‏شناسی و اکتشافات معدنی کشوردرسالن شهید منتظری دانشکده علوم این‏دانشگاه برگزار شد، در باره شناخت و اهمیت کاربرد ریاضیات در علوم زمین بحث و تبادل نظر شد.
 
دبیر علمی همایش گفت: روش‏ها و مدل‏های ریاضی، عددی و آماری در علوم زمین؛ روش‏های نو در زمین ریاضی شامل شبکه‏ های عصبی، الگوریتم ژنتیک، فرکتالی، گوسی و دورنمای زمین ریاضی در ایران، از محورهای اصلی همایش است. دکتر علی فقیه افزود: از 130 مقاله‏ کامل ارسالی به دبیرخانه همایش 11 مقاله به صورت سخنرانی و 107 مقاله به شکل پوستر ارائه شد.

وی گفت مجموعه چکیده مقاله‌ها نیز چاپ شده و در اختیار محققان ، پژوهشگران و دانشجویان شرکت‌کننده در همایش قرار گرفت. عضو هیأت علمی بخش علوم زمین دانشگاه شیراز با بیان اینکه تولید داده و اطلاعات دقیق، وابسته به تکنیک‏ها و مدل‏هایی است که مفاهیم ریاضی و آمار در آن نقش ویژه‏ای دارند گفت امروزه نقش و اهمیت کاربرد ریاضیات در علوم زمین در کشورهای توسعه یافته به شکل جدی مورد توجه می‏باشد.

دکتر فقیه گفت دانش ریاضیات امکان ارائه‏ی تحلیل‏های دقیق و کمی؛ توصیف روابط پیچیده میان پدیده‏های زمین شناختی و نیز کاهش خطای پیش‏بینی ‏ها را برای دانشمندان علوم زمین مهیا نموده است. دبیر علمی نخستین همایش ملّی کاربرد ریاضیات در علوم زمین گفت دستیابی به توسعه‏ پایدار و اجرای مناسب و هدفمند پروژه‏های بزرگ در یک کشور وابسته به تولید و تحلیل دقیق اطلاعات است.

وی هدف از برگزاری این همایش را ، برقراری ارتباط بهتر و مؤثرتر بین متخصصان ریاضی، آمار و علوم زمین؛ آشنایی محققان علوم زمین با جنبه‏ های مختلف کاربرد ریاضیات در علوم زمین و شناخت اهمیت این موضوع در پیشبرد و توسعه‏ی پروژه‏های کاربردی زمین شناختی برشمرد.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
«اصطلاحنامه ریاضیات» منتشر شد
چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی به تعویق افتاد
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر «امیرکبیر» در رتبه 90 علوم پایه جهان است
کشف کلید مغزی ریتم‌ شبانه‌روزی بدن برای درمان آلزایمر
تشخیص هوش افراد از روی چهره
مردان سریع‌تر قدرت حافظه خود را از دست می‌دهند
هوش مصنوعی گوگل صدای انسان را تقلید می‌کند