يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ 3220 0 1

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: این استان سال آینده میزبان شانزدهمین کنفرانس ملی ریاضی می شود

میزبانی مازندران از کنفرانس ملی ریاضی

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت که این استان سال آینده میزبان شانزدهمین کنفرانس ملی ریاضی می شود تا آثار مثبت آن سبب افزایش گرایش دانش آموزان استان به این رشته زیربنائی برای توسعه کشور شود.

سید علی قاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این کنفرانس با هدف کیفیت بخشی به رشته ریاضی ، توانمند سازی دبیران ریاضی مدارس شهریور ماه 97 در بابلسر برگزار می شود. وی همچنین با اشاره به کاهش قابل گرایش دانش آموزان به رشته ریاضی و تمایل آنها به رشته تجربی افزود : هدف دیگر این کنفرانس ایجاد توسعه متوازن برای رشته ریاضی و نمایش ظرفیت های این رشته خواهد بود.
 
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یکی از دغدغه های اصلی آموزش و پرورش استان و حتی کشور را رشته ریاضی عنوان کرد و افزود : سال گذشته ستاد کیفیت بخشی به رشته ریاضی تشکیل شد تا از ظرفیت انجمن های ریاضی و صاحب نظران برای علت یابی تمایل کم دانش آموزان استفاده و با اطلاع رسانی ، هدایت دانش آموزان به این رشته بیشتر شود. قاسمی فقدان کارآمدی معلمان رشته ریاضی در مدارس و کتب درسی کم محتوا را از اصلی ترین دغدغه های دانش آموزان و آموزش و پرورش برشمرد. 

وی با اشاره به جو کاذب تامین فرصت شغلی قطعی در رشته تجربی در میان والدین و داشن آموزان، گفت: ظرفیت جذب سالانه رشته پزشکی فقط 6 هزار نفر است و هم اکنون بیش از 15 هزار پزشک در کشور بیکار هستند، ولی با این وجود گرایش به رشته تجربی هر سال بیشتر می شود. 

در کنکور سراسری سال جاری که نتایج نهائی آن اواخر شهریور اعلام شد در مجموع تعداد 929 هزار و 791 داوطلب ثبت‌ نام کرده بودند که از این تعداد 580 هزار و 301 نفر داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی بودند.

همچنین نگاهی به شرکت کنندگان کنکور در سال 90 و مقایسه آن با سال 96 بیش از هر چیزی نشانگر کوچ محسوس جمعیت دانش آموزی به سمت گروه علوم تجربی و خالی شدن سهم علوم ریاضی و فنی است. لازم به ذکر است که مازندران در سال های اخیر میزبان کنفرانس ملی زبان انگلیسی و شیمی نیز بوده است.
منبع
ایرنا
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
ژن ریاضی وجود ندارد!
198، ضریب هوشی نابغه‌ترین مرد دنیا
مغز انسان جی پی اس درونی دارد
کشف ناحیه مغزی مسئول ترمزکشی اضطراب
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
بزرگترین راه حل ارائه شده در جهان ریاضیات!
دکتر فریده فیروزبخت، ریاضیدان ایرانی درگذشت