چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ 4050 0 2

محمد رضا بیاناتی، معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان در جمع ریاضیدانان برجسته ی جهانی و کشوری، خانه ریاضیات استاد غیور را یکی از برترین ها در کشور اعلام کرد.

حضور ریاضیدانان بین المللی و اساتید کشور در خانه ریاضیات استاد غیور

محمد رضا بیاناتی، معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان در جمع ریاضیدانان برجسته ی جهانی و کشوری، خانه ریاضیات استاد غیور را یکی از برترین ها در کشور اعلام کرد.

وی ضمن تشکر از رویکرد، تدابیر و سیاست گذاری های اعضای محترم شورای اسلامی شهر و شهردار محترم در خصوص توجه ویژه به امور  اجتماعی و فرهنگی علی الخصوص آموزش های شهروندی، از حضور  استاد فیلالی از فنلاند و دانشمندان  شاخص  ایرانی درخانه  ریاضیات استاد غیور ابراز خرسندی کرد. 

محمد رضا بیاناتی اظهار داشت: آموزش های  شهروندی باعث ارتقاء فرهنگ و در نتیجه آن جلب مشارکت شهروندان و کمک به مدیریت شهری  است که  در نهایت نگهداری و توسعه مطلوب شهر را در پی خواهد داشت. بیاناتی افزود: خانه ریاضیات استاد غیور در اسفند ماه سال 1382 با هدف توانمند سازی، کشف استعدادها ی شهروندان و شناسایی نخبگان، همگانی کردن ریاضیات در بین خانواده ها علی الخصوص دانش آموزان، شناساندن و معرفی این علم تأسیس و راه اندازی شد و در جهت ارتقاء مهارت های علمی – تخصصی شهروندان، ارتقاء آگاهی ها و افزایش هوش و خلاقیت شهروندان ،برنامه های متنوعی در دست انجام دارد.

وی گفت: در حال  حاضر خانه ریاضیات با برگزاری مسابقاتی مانند جدول سودوکو، سنجش هوش ریاضی از طریق ارسال پیامک که برای اولین بار در کشور صورت گرفته است در جذب علاقمندان به خوبی عمل کرده است.

این مقام مسئول یادآور شد: هنرجویان فعال در این مرکز  تا به حال رکوردهای فراوانی در سطح کشور ثبت کرده اند که از این جمله می توان به شکست رکورد خانوادگی دومینو با 14 هزار مهره، شکست رکورد هرم دومینو کشور به ابعاد 19×19، کسب مقام نخست کشور در مسابقات روبیک و کسب مقام نخست دومینو کشور نام برد.

دکتر امیر آبادی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد و مدیر گروه ریاضی این دانشگاه گفت: از دیدن این همه پتانسیل بالا در شهرمان متعجب شدم.

در حاشیه این بازدید فرزین بهادری نژاد رکورد دار روبیک  کشور به حل روبیک چشم بسته و یک دست پرداخت. همچنین امیر عباس نجفی کوچکترین روبیک باز کشور نیز هنرنمایی کرد.

در این مراسم جناب آقای نظری ریاست محترم شورای اسلامی شهر همدان، آقای تبریزی ریاست کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان ، دکتر قاسمی عضو شورای اجرایی انجمن ریاضی ایران ،دکتر کیهانی  مدیر اجرایی  سمینار آنالیز ریاضی و دکتر امیر آبادی  مدیر گروه ریاضی دانشگاه آزاد به عنوان میهمانان ویژه حضور داشتند.

در پایان میهمانان از نمایشگاه دستاوردهای خانه ریاضیات شامل: انتشارات، روبیک، دومینو اوریگامی، بازی ریاضی، رباتیک و مهندسی خلاقیت بازدید به عمل آوردند.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

ریاضیات رکورد زد!
پورکاشیان: پیشرفت شطرنج ایران در گرو حمایت بیشتر مسئولان است
پذیرش 3 دانشجوی ایرانی در رشته ریاضی در مقطع دکتری در دانشگاه گوانگجو چین
سامانه هوش تجاری راه اندازی شد
دکتر علی اکبر جعفریان، رییس اسبق انجمن ریاضی ایران، درگذشت
مریم میرزاخانی، تاریخ ساز شد
بازگشت تيم المپياد رياضی دانش آموزی به کشور
چهل و پنجمین کنفرانس ریاضی ایران در دانشگاه سمنان برگزار می شود
خطرناک‌ترین ماده شیمیایی که هوش نوزادان را کم می‌کند