شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ 3827 0 2

همایش روز جبر به مناسبت برزگداشت خوارزمی دانشمند ایرانی و بنیان‌گذار علم جبر در روز 7 آبان سال جاری در خانه ریاضیات اصفهان برگزار می‌شود.

7 آبان برگزار می‌شود،

همایش روز جبر در خانه ریاضیات اصفهان

همایش روز جبر به مناسبت برزگداشت خوارزمی دانشمند ایرانی و بنیان‌گذار علم جبر در روز 7 آبان سال جاری در خانه ریاضیات اصفهان برگزار می‌شود. فاطمه هانی مسوول خانه ریاضیات اصفهان در گفتگو با ایمنا با اشاره به این مطلب، افزود: این همایش در محل خانه ریاضیات و با همكاری انجمن ریاضی ایران برگزار شده كه مراسم ویژه بزرگداشت مرحوم دكتر منصور معتمدی نیز در كنار آن برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سخنرانی سه نفر از اساتید معروف در این برنامه، گفت: دكتر جواد اسداللهی در زمینه نظریه نمایش جبرهای جابجایی از دانشگاه اصفهان و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی سخنرانی می‌كنند به علاوه دكتر كمال عزیری در زمینه نظریه گروه‌ها از دانشگاه تبریز و دكتر سیامك یاسمی جبر جابجایی محاسباتی از دانشگاه تهران و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی سخنرانی خواهند كرد.

هانی با بیان اینكه در این همایش میزگردی با عنوان " اثر پذیری آموزش حال از پژوهش‌های فعلی و تأثیر آن بر پژوهش‌های آتی" در نظر گرفته شده است، اظهارداشت: این میزگرد با حضوردکتر مسعود آرین‌نژاد از دانشگاه زنجان، دکتر علی رجالی از دانشگاه صنعتی اصفهان و خانه ریاضیات اصفهان، دکتر سیاوش شهشهانی از دانشگاه صنعتی شریف و دکتر سیامک یاسمی از دانشگاه تهران و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار می‌شود.

وی ضمن دعوت از تمام استادان دانشگاه‌ها، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان به شاخه‌های مختلف جبر برای شرکت در این برنامه، افزود: اعضای كمیته علمی این برنامه شامل دكتر سعید اعظم، محمود بهبودی، علی دانایی، علی رجالی، حمیدرضا سلیمی‌مقدم، مرحوم دكتر منصور معتمدی، امیرهاشمی و دكتر ملیحه یوسف‌زاده هستند.
 
وی با اشاره به درگذشت دكتر منصور معتمدی در 21 خرداد سال جاری در اصفهان، خاطرنشان كرد: معتمدی از اساتید بازنشسته ریاضی دانشگاه شهیدچمران اهوازه بود كه كتاب‌های علمی متعددی مانند " آشنایی با نظریه حلقه‌ها"،  "نسبت طلایی و اعداد فیبونانچی" و ... را تالیف و حتی ترجمه كرده است كه این برنامه در كنار بزرگداشت روز جبر به نام این استاد بزرگ برگزار می‌شود.
منبع
ایمنا

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
باهوش ها بیشتر گیاه خوار می شوند
چگونه ریاضیات را آموزش دهیم؟
گرایش 12 درصدی دانش آموزان به رشته ریاضی، زیرساخت‌های آینده مهندسی را دچار بحران می‌کند
فراموشی برای حافظه مفید است!
بازگشت تیم ملی المپیاد ریاضی با ۶ مدال
ریاضیدان‌ایرانی،‌ برنده‌ جایزه‌ جهانی‌ علوم‌ و‌ رایانه
ژن‌های اوتیسم با هوش بالا رابطه دارند
تشخیص هوش افراد از روی چهره