چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ 3029 0 2

رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر گفت : هفت تیم این استان به همراه 18 تیم دیگر از سایر استان های کشور به مرحله پایانی مسابقات ریاضی ای لیمپیاد (A-Lympiade) موسسه فوردنتال کشور هلند راه یافتند.

راه یابی هفت تیم بوشهری به مرحله پایانی مسابقه های ریاضی موسسه فوردنتال هلند

طاهر یزدان پناه روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در دومین دوره مسابقه جهانی ای لیمپیاد در استان بوشهر 550دانش آموز این استان در 28 آبانماه برگزار شد.
وی بیان کرد: مرحله نخست این مسابقات در 14 حوزه امتحانی برگزار شد که در آن تیم های چهار نفره در مدت هفت ساعت آزمون با یکدیگر به رقابت پرداختند. یزدان پناه اضافه کرد: خانه ریاضیات بوشهر پس از بررسی پاسخ نامه های دریافتی 13 پاسخ نامه برتر را به خانه ریاضیات اصفهان ارسال کرد که در آنجا این پاسخ نامه ها مورد ارزیابی قرار گرفت. وی یادآور شد: از 13 پاسخ نامه ارسالی به خانه ریاضیات اصفهان هفت پاسخ نامه تایید و در رقابت با 50 کشور جهان مجوز حضور در مسابقه موسسه فوردنتال هلند را دریافت کردند.

یزدان پناه افزود: در سال گذشته تنها یک تیم از استان بوشهر به مرحله جهانی این مسابقه ها راه پیدا کرده بود که افزایش این شمار به هفت تیم در سال جاری را می توان از نتایج مثبت دایر شدن خانه های ریاضیات در استان بوشهر برشمرد. خانه ریاضیات اصفهان برای هشتمین سال پیاپی با همکاری موسسه تحقیقاتی 'فرودنتال' هلند، مسابقه جهانی ریاضی Aلیمپیاد را برگزار می کند.
 
مرحله مقدماتی آبان امسال در داخل کشور و مرحله نهایی، مارس 2015 در هلند برگزار خواهد شد.  سوالهای دور مقدماتی مسابقه A لیمپیاد توسط کمیته مرکزی درهلند طراحی و به کشورهای شرکت کننده ارسال می شود. این آزمون در هلند و 17 کشور دیگر ازسوی موسسه علمی تحقیقاتی فرودنتال زیرمجموعه دانشگاه 'اترخت' هلند برگزار می شود. این آزمون از سال 1386 در ایران برگزار می شود، نماینده برگزاری این مسابقه در کشورمان، خانه ریاضیات اصفهان است.

ثبت نام شرکت در این مسابقه توسط خانه ریاضیات اصفهان صورت می گیرد و مسابقه روز جمعه 30 آبان امسال در 20 خانه ریاضیات کشور در شهرستان های مختلف برگزار شد.

شرکت در این مسابقه به صورت تیم های چهار نفره از دانش آموزان پایه های نهم، دهم و یازدهم رشته های مختلف صورت می گیرد. این مسابقه در دو مرحله برگزار می شود، مرحله مقدماتی آبان امسال در داخل کشور و مرحله نهایی، مارس 2015 در هلند برگزار خواهد شد. سوالات دور مقدماتی مسابقه A لیمپیاد توسط کمیته مرکزی در هلند طراحی و به کشورهای شرکت کننده ارسال می شود.

A لیمپیاد (A-Lympiade) یکی از مسابقات جهانی ریاضی است که با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک های مدل سازی ریاضی، کارگروهی، تمرین نوشتن یافته های علمی و جمع بندی و ارائه مطالب در هلند و تعدادی از کشورها از جمله ایران برگزار می شود.  هفتمین دوره مسابقه جهانی ریاضی Aلیمپیاد اول آذر پارسال با حضور 195 تیم در هفت شهر کشور برگزار شد.  از تیم های شرکت کننده 120 تیم در خانه ریاضیات اصفهان و بقیه درخانه های ریاضیات شهرهای همدان، گنبدکاووس، بابل، بندرانزلی، تالش و بروجن در این مسابقات حضور یافتند
منبع
ایرنا
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
«اصطلاحنامه ریاضیات» منتشر شد
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر «امیرکبیر» در رتبه 90 علوم پایه جهان است
کشف کلید مغزی ریتم‌ شبانه‌روزی بدن برای درمان آلزایمر
تشخیص هوش افراد از روی چهره
چهاردهمین کنگره بین‌المللی آموزش ریاضی به تعویق افتاد
مردان سریع‌تر قدرت حافظه خود را از دست می‌دهند
هوش مصنوعی گوگل صدای انسان را تقلید می‌کند