سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ 3192 0 1

آیمت کارلا دانش‌آموز 16 ساله‌ای بود که با درس ریاضی مشکل جدی داشت و حتا برای گذراندن درس جبر مجبور شد از مدرسه‌ خود به مدرسه دیگری عزیمت کند یک برنامه طراحی کرد.

نوجوان 16 ساله مردودی رشته ریاضی، یک برنامه محاسباتی خلق کرد

آمیت کالرا (Amit Kalra) دانش‌آموز 16 ساله‌ای بود که با درس ریاضی مشکل جدی داشت و حتا برای گذراندن درس جبر مجبور شد از مدرسه‌ خود به مدرسه دیگری عزیمت کند. اما عزیمت به مدرسه جدید به معنای پایین بودن قدرت درک کارلا در درس ریاضی نبود. در طول تعطیلات تابستانی و زمانی که دانش‌آموزان سرگرم مطالعه دروس تقویتی بودند، آمیت کار روی برنامه‌ای موسوم به 6284 calc را آغاز کرد. برنامه‌ ویژه‌ای که به او در حل تکالیف ریاضی کمک می‌کرد.
 
در ماه می 2015 میلادی آمیت کار روی برنامه‌ ویژه‌ای موسوم به 6284 calc را ویژه پلتفرم iOS آغاز کرد. لازم به گفتن نیست که شما هزاران برنامه ماشین حساب را هم اکنون در فروشگاه‌های مختلف نرم‌افزاری می‌توانید پیدا کنید. اما برنامه‌ای که او طراحی کرد تفاوت قابل توجهی با نمونه‌های مشابه داشت. برنامه او به این دلیل خاص است که برای حل معادلات جبر، هندسه، حساب دیفرانسیل، انتگرال و موضوعات دیگر مورد استفاده قرار گرفته و به کاربران اجازه می‌دهد ورودی‌های خود را در فرمول‌های مربوطه وارد کرده و در نهایت خروجی موردنظر را از برنامه دریافت کنند. اما نکته در همین جا قرار دارد، این برنامه به شما نحوه حل معادلات را نیز نشان می‌دهد. کاری که بسیاری از نرم‌افزارهای ماشین‌ حساب انجام نداده و تنها خروجی نهایی را در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهند. طبیعی است نحوه حل یک مسئله به ویژه در ارتباط با معادلات پیچیده‌ای همچون سری‌های فوریه، سینوسی و.... تا چه اندازه به دانش‌آموزان و دانشجویان کمک می‌کند.
 
کالرا از دانش‌آموزان هم‌کلاسی خود سوال کرد اگر یک برنامه بتواند تمامی تکالیف ریاضی آن‌ها را انجام دهد چه فکری می‌کنند؟ به طوری که دانش‌آموزان در خانه تنها به مدت پنج دقیقه از وقت خود را صرف انجام تکالیف کنند. آمیت تا قبل از نوشتن این برنامه یک برنامه‌نویس حرفه‌ای نبود و تنها چند پروژه ساده را در ارتباط با تولید اعداد تصادفی برای پدرش طراحی کرده بود. اما او به تنهایی تصمیم گرفت نحوه کدنویسی را از طریق مطالعه کتاب‌ها و تجربیات شخصی فرا بگیرد. او پس از چهار ماه موفق شد 6284 Calc را طراحی کند.
 
آمیت کالرا در این ارتباط گفته است: «هر زمان نکته جدیدی در کلاس یاد می‌گیرم، اولین ایده‌ای که به ذهنم می‌رسد این است که به جای رفتن به خانه و تمرین نکته جدید، بررسی کنم آیا امکان طراحی یک برنامه کاربردی برای موضوع جدید امکان‌پذیر است یا خیر.» از زمانی که او برنامه کاربردی خود را به قیمت 1.99 دلار در اختیار کاربران قرار داده است، نزدیک به 30 هزار بار دانلود شده است. کالرا تصمیم دارد با کمک گرفتن از دوستان خود بازاریابی بهتری برای این برنامه کاربردی انجام دهد. این برنامه در نهایت باعث جلب توجه اپل شد و این شرکت تصمیم گرفت از کالرا برای حضور در کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل دعوت به عمل آورد.
 
سایت بیزنس اینسایدر از آمیت کالرا در ارتباط با برنامه‌های آتی او بعد از فراغت از تحصیل سوال کرده است. او در پاسخ گفته است: «در ابتدا در نظر دارم تمرکز اصلی خود را روی 6284 Calc قرار دهم. اما ممکن است در ادامه به سراغ انجام کارهای دیگری بروم. شاید به دانشگاه رفتن اولویت اصلی من نباشد. من مطمئن نیستم آیا دانشگاه می‌تواند به من کمک کند یا خیر.»
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
ایجاد مقطع ارشد
دانش آموز ارومیه ای برنده مدال طلای مسابقات ریاضی جهان (WMI) شد
آزمون پرلز: کودکان کدام کشورها در خواندن و مطالعه پیشرو هستند؟
رژیم عجیب دومین فرد باهوش جهان
رباتی که شبیه کودکان آموزش می‌بیند
تقویت عملکرد مغز با پای برهنه دویدن
مغز افراد باهوش نیاز به جریان خون بیشتری دارد