چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳
چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ 3239 0 3

سمینار «علوم ریاضی و چالش‌ها»، 29 و 30 مهر ماه امسال در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

در دانشگاه تربیت مدرس

سمینار «علوم ریاضی و چالش‌ها» برگزار می‌شود

سمینار «علوم ریاضی و چالش‌ها»، 29 و 30 مهر ماه امسال در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود. به گزارش سرویس علمی ایسنا، کمیسیون پیشبرد ریاضیات فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه تربیت مدرس، انجمن ریاضی ایران و انجمن آمار ایران قصد دارند با مشارکت متخصصان و علاقه‌مندان به علوم ریاضی، متخصصان آموزش، آموزشگران علوم ریاضی، علوم تربیتی، برنامه‌ریزان و کارشناسان مرتبط و به‌ طور کلی دلسوزان مسائل آموزشی، توسعه علوم ریاضی و توسعه پایدار کشور، سمینار راهبردی دو روزه‌ای را در دانشگاه تربیت مدرس برگزار کنند.
 
هدف از برگزاری این سمینار بازنمایی وضعیت مطلوب و کنونی علوم ریاضی، شناسایی چالش‌ها و مشکلات آموزش و پژوهش علوم ریاضی در ایران و تأثیر آن‌ها بر توسعه پایدار است.
 
وضعیت کنونی ریاضیات مدرسه‌ای و دانشگاهی در ایران، نقش علوم ریاضی در توسعه پایدار، چالش‌های ملی و جهانی پیش روی یاددهی و یادگیری ریاضیات، علوم ریاضی و زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رشد آن، تربیت نیروی انسانی در حوزه علوم ریاضی، دانش ریاضی و توسعه علمی کشور و علوم ریاضی و سیاست‌گذاری‌های کلان نظام آموزشی از محورهای اصلی این سمینار است.
 
بر اساس اعلام دبیرخانه سمینار، در این سمینار راهبردی فقط معلمان، مدرسان، اعضای هیئت علمی و سایر پژوهشگرانی دعوت می‌شوند که طرح‌های پژوهشی در زمینه محورهای سمینار انجام داده باشند. مقالات قابل طرح باید به دبیرخانه سمینار ارسال و توسط کمیته علمی سمینار داوری شود.
 
فرصت دریافت پیشنهادها برای ارائه برنامه‌های خاص (میزگرد، تشکیل کمیسیون و غیره) تا پایان اردیبهشت ماه، دریافت اصل مقالات تا پایان تیرماه، ارسال درخواست شرکت در سمینار 10 شهریور ماه، پذیرش مقالات و تعیین شرکت کنندگان 15 شهریور ماه و ثبت نام نهایی پایان شهریور ماه امسال است.
 
علاقه‌مندان به توسعه علوم ریاضی کشور می‌توانند مقالات علمی خود را که مبتنی بر پژوهش مستند است، از طریق سایت سمینار علوم ریاضی به نشانی اینترنتی www.scms1394.ir ارسال کنند.
 
بر اساس این گزارش، برگزارکنندگان سمینار امیدوارند بتوانند با بهره‌گیری و جمع‌بندی دیدگاه‌های تمامی شرکت‌کنندگان، گزارشی اجمالی از بحران‌ها و مسئله‌های مهم توسعه علوم ریاضی در کشور را همراه با راه حل‌های و پیشنهادهایی ارائه دهند.
 
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
طراحی مدل ریاضی برای افزایش کارایی دوندگان
سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری گوگل برای هوش مصنوعی
نشست بررسی جایگاه علمی
نوروزتان پیشاپیش مبارک
معادله
جوجه مرغ‌ها از کودک انسان باهوشترند!
تشخیص سرطان مغز ظرف 30 دقیقه
شرلوک هولمز جزو املاک عمومی شد