شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ 3186 0 2

مدیر خانه ریاضیات بوشهر با اشاره به موفقیت بوشهری‌ها در المپیادهای ریاضی، گفت: خانه ریاضیات در شهرستان‌های استان بوشهر فعال می‌شود.

مدیر خانه ریاضیات بوشهر مطرح کرد:

موفقیت بوشهری‌ها در المپیادهای ریاضی

طاهر یزدان پناه

مدیر خانه ریاضیات بوشهر با اشاره به موفقیت بوشهری‌ها در المپیادهای ریاضی، گفت: خانه ریاضیات در شهرستان‌های استان بوشهر فعال می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، طاهر یزدان‌پناه پیش از ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در بررسی‌هایی که صورت گرفته بود مشخص شد که استان بوشهر جزو رتبه‌های پایین در زمینه ریاضی بود و تلاش و برنامه‌ریزی برای ارتقای جایگاه استان بوشهر در این زمینه صورت گرفت.
 
وی با اشاره به حمایت استاندار بوشهر از راه‌اندازی خانه ریاضیات در بوشهر، اضافه کرد: جزیره‌ای عمل کردن ما را به اهداف مورد نظر نمی‌رساند و به همین منظور تلاش شد که اقدامات مناسبی برای ایجاد یک خانه ریاضیات توانمند صورت گرفت. مدیر خانه ریاضیات بوشهر در ادامه به معرفی هیئت‌امنای خانه ریاضیات پرداخت و گفت: سیاست‌های کلی خانه ریاضیات توسط هیئت امنا تبیین می‌شود و در اجرا نیز از اساتید مجرب و اعضای هیئت علمی استفاده می‌کنیم.
 
وی با بیان اینکه کار گروهی در خانه ریاضیات دارای جایگاه ویژه‌ای است، ادامه داد: یکی از ایراداتی که در مدارس و دانشگاه‌های ما وجود داشت، بی توجهی به کار گروهی بود که در خانه ریاضیات فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها بر اساس کار گروهی صورت می‌گیرد. یزدان پناه به فعال شدن خانه ریاضیات در شهرستان‌های استان بوشهر اشاره کرد و افزود: در کنگان تلاش‌های زیادی برای راه‌اندازی خانه ریاضیات صورت گرفته است و به زودی فعالیت ها شروع می‌شود و در برازجان نیز خانه ریاضیات راه‌اندازی شده است.
 
وی از برگزاری مسابقات تیمی ریاضی در سطح شهرها و روستاهای استان خبر داد و افزود: استان بوشهر و به ویژه آموزشگاه فرزانگان دشتستان در مسابقه معتبر «ای.لمپیاد» به موفقیت خوبی دست یافت و تنها سهمیه دختران کشور در این مسابقات را کسب کرد. مدیر خانه ریاضیات بوشهر بیان کرد: مسابقات کانگرو نیز از دیگر مسابقات معتبر است که شش میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از ۷۰ کشور جهان در این مسابقات حضور می‌یابند و از ایران هم ۴۵ هزار شرکت‌کننده داشت که سه هزار و ۵۰۰ نفر از استان بوشهر بودند و جایگاه دوم کشور را داریم.
 
وی با بیان اینکه در مسابقات کانگرو نیز شش نفر برگزیده را داشتیم، اضافه کرد: مسابقه تورنمنت ریاضی شهرهای ایران نیز برگزار شد که رتبه‌های خوبی را کسب کردیم و از بین ۴۵ تیم شرکت کننده، ۱۰ تیم برای دور نهایی انتخاب شدند که دو تیم از استان بوشهر بود. یزدان‌پناه به برگزاری لیگ ریاضی بوشهر نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته در مقطع متوسطه دوم برگزار کردیم و امسال به متوسطه اول و دوم گسترش می‌یابد که در تمام استان برگزار خواهد شد و مرحله نخست آن ۱۴ آبان‌ماه خواهد بود و تیم‌هایی به جمع ۳۲ تیم برتر راه می‌یابند و به صورت حذفی با هم رقابت خواهند کرد تا تیم قهرمان استان مشخص شود.
 
ارتقای جایگاه استان بوشهر در علم ریاضیات
مدیر برنامه‌ریزی راهبردی خانه ریاضیات بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: تلاش‌های بسیار زیادی را برای ایجاد فرصت برای افراد در علم ریاضی داریم و اعتقاد ما این است که علم کشف شدنی است و باید باور در افراد ایجاد شود که می‌تواند ریاضی را حل کند و مفاهیم ریاضی را درک کند.
 
کاروان به جایگاه بالای استان بوشهر از نظر فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: استان بوشهر در علم ریاضی دارای جایگاه بالایی نبود و باید فرصت را برای این مهم فراهم کنیم. وی با تاکید بر اینکه باید از هر المانی برای خلق فرصت استفاده کنیم، تصریح کرد: استان بوشهر دارای پتانسیل بالایی است که فعال‌کردن آن نیازمند همت بالایی است.
 
مدیر برنامه‌ریزی راهبردی خانه ریاضیات بوشهر از گسترش علوم مختلف ریاضی در استان خبر داد و افزود: استفاده از ساحل بوشهر برای تعلیم ریاضیات یکی از برنامه‌های ما بود که در قالب مسابقه ریاضی با عنوان گبو اجرا شد.
 
آموزش معلمان ریاضی استان
یکی دیگر از اعضای گروه آموزشی خانه ریاضیات بوشهر گفت: رویکرد ما در خانه ریاضیات این است که بچه‌ها را از پیش دبستانی تا دبیرستان ساپورت کنیم و حمایت لازم را از آنها داشته باشیم. شجاعی افزود: با استفاده از ابزار کمک آموزشی و اجرای بازی‌ها و . . . مفاهیم ریاضی را به بچه‌ها آموزش خواهیم داد و کلاس‌ها و کارگاه‌های متنوعی را برگزار خواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه نگاهی نیز به آموزش معلمان داریم، اضافه کرد: برنامه‌های آموزشی معلمان پایه چهارم و ششم را به صورت منظم و هفتگی برگزار می‌کنیم که بر روی روش تدریس ریاضی کار می‌شود.
 
مسابقه ساخت وسایل بازی و ریاضی
حیدری مسئول سایت خانه ریاضیات و سرگروه ریاضی متوسطه دوم نیز در این نشست گفت: آموزش معلمان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی را در سطح آموزش و پرورش استان در دستور کار داریم.
 
وی به برگزاری مسابقه ساخت وسایل بازی و ریاضی اشاره کرد و ادامه داد: از همه ظرفیت‌ها برای بهبود وضعیت ریاضی در استان استفاده خواهیم کرد.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
مصرف زياد شکر توان ذهنی انسان را کاهش می دهد.
احسان قائم‌مقامی: شکست شطرنج روسیه به دست نوجوانان ایران اتفاقی نبود
آیا بهره هوشی ارثی است؟
برگزاری مسابقات ریاضی به‌مناسبت روز ملی خیام در مدارس نیشابور
سرمربی تیم ملی شطرنج انتخاب شد
برپایی سالن «ترجمه معکوس» و «سالن تولید علم» در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران
رقابت روبات‎‌ها از 18 فروردین ماه
دانش‌آموزانی که صبحانه می‌خوردند، نمره ریاضی بهتری می‌گیرند