شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
پنجشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ 3296 0 2

مدیر خانه ریاضیات استان اردبیل: راه‌اندازی خانه ریاضیات در استان اردبیل نسبت به سایر استان‌ها حدود ۲۰ سال به تأخیر افتاده که امیدواریم این مرکز علمی هر چه زودتر افتتاح شود.

مدیر خانه ریاضیات اردبیل:

راه‌اندازی خانه ریاضیات اردبیل به تعویق افتاده است

مدیر خانه ریاضیات استان اردبیل گفت: راه‌اندازی خانه ریاضیات در استان اردبیل نسبت به سایر استان‌ها حدود ۲۰ سال به تأخیر افتاده که امیدواریم این مرکز علمی هر چه زودتر افتتاح شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حسن نوعی‌اقدم در جلسه شورای شهر اردبیل اظهار داشت: علم ریاضیات مادر تمامی علوم است که در تمامی استان‌های کشور خانه ریاضیات با همکاری علاقمندان، اساتید و مسئولان تشکیل شده و اساتید بزرگ عضو هیئت امنای این خانه هستند.

وی گفت:‌ راه‌اندازی خانه ریاضیات در استان اردبیل نسبت به سایر استان‌ها حدود 20 سال به تأخیر افتاده که افت اصلی تحصیلی در بسیاری از رشته‌ها تحت تأثیر ریاضی بوده چرا که مباحث این علم هر سال نسبت به سال گذشته در سطح کشوری و بین‌المللی تغییر می‌یابد و آموزش و پرورش به تنهایی قادر به آموزش این علم در ابعاد وسیع نیست.

مدیر خانه ریاضیات استان اردبیل افزود:‌ آموزش ریاضی باید همگانی شود و هم اکنون نیز در تمامی استان‌ها این خانه فعال بوده که در نوع خود یک دانشکده ریاضی محسوب می‌شود.

نوعی‌اقدم تصریح کرد: در تمامی استان‌هایی که دارای خانه ریاضیات هستند، شهرداری‌ها نقش اساسی دارند که اگر در استان اردبیل به این موضوع توجه نشود به معنای واقعی وقت تلف کردن خواهد بود که افتتاح این خانه به طور قطع از افتخارات و عملکردهای موفق شهرداری و شورای شهر اردبیل محسوب خواهد شد.

وی گفت: به یقین این خانه یک موسسه غیرانتفاعی خواهد بود که مشکل اصلی فقط شروع راه‌اندازی این کار است و بعد از مدتی خودکفا شده و روال صعودی خود را می‌پیماید که امیدواریم با راه‌اندازی خانه ریاضیات سطح علمی دانش‌آموزان در علم ریاضی افزایش یابد چرا که ریاضی پایه و اساس بسیاری از علوم مهم است.
 
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
آزمون پرلز: کودکان کدام کشورها در خواندن و مطالعه پیشرو هستند؟
مدیرعامل OpenAI: کمی از چت جی‌پی‌تی می‌ترسیم!
ایجاد مقطع ارشد
برگزیدگان بخش دانش آموزی پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شدند
بازگشت تيم المپياد رياضی دانش آموزی به کشور
کشف ژن بروز سکته ناشی از کم خونی مغز
رقابت روبات‎‌ها از 18 فروردین ماه