يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ 2804 0 1

نخستین خانه ریاضات استان کرمانشاه با حضور فزهیختگان و جامعه علمی در محل سالن همایش‌های اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد.

نخستین خانه ریاضیات استان کرمانشاه افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین خانه ریاضات استان کرمانشاه امروز پنجشنبه همزمان با دهه مبارکه فجر با حضور فزهیختگان و جامعه علمی در محل سالن همایش‌های اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد. عضو هیات اُمنای خانه خانه ریاضیات استان کرمانشاه در مراسم افتتاحیه خانه ریاضیات، دانش ریاضیات را نه مختص دانشجویان رشته ریاضی بلکه علمی کاربردی برای سایر رشته‌ها دانست.
 
مهرداد احمدزاده با بیان اینکه دانش ریاضی علمی آکادمیک در کشور است، گفت: علاقه مندان دانش ریاضی در کشور فراوان‌اند و لذا محلی برای علاقه مندان این رشته با نام خانه ریاضیات امروز افتتاح شد. وی بازنگری و اصلاح سرفصل های ریاضی، تلاش برای ارتقا دانش ریاضی در کشور، همگانی نمودن این دانش و برگزاری مسابقات مختلف در این چارچوب را از اهداف افتتاح خانه ریاضیات استان کرمانشاه دانست.
 
احمدزاده با بیان اینکه شهرداری کرمانشاه مکان ثابتی برای خانه ریاضیات در شهرک ژاندارمری در نظر گرفته، گفت: در حال حاضر مشغول اقدامات مناسب و عضوگیری هستیم. وی با اشاره به نحوه جذب افراد و عضوگیری در خانه ریاضیات استان کرمانشاه گفت: دانش آموزان، دانشجویان، سایر افراد واز هر قشر و نیز ریاضیدانان برجسته و... همکاری دارند.
 
احمدزاده افتتاح نخستین خانه ریاضیات استان کرمانشاه را اقدامی ارزشمند در راستای ارتقا این دانش در استان دانست و اظهار کرد: خانه ریاضیات استان با کی گیری هیئت موسس تاسیس و با عضویت مسئولان شهر در هیئت اُمنای خانه برپا شد. وی با تقدیر از حمایت خیران  و سایر نهادها و ارگان‌ها برای افتتاح و راه‌اندازی خانه ریاضیات استان کرمانشاه افزود: امیدواریم افتتاحیه خانه فتح‌البابی برای ارتقا دانش ریاضی در استان و به ویژه برای علاقه مندان این رشته باشد.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
535 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ریاضی کشور ارسال شد
دانش آموزان برتر المپیادهای علوم و ریاضی ناحیه 2 کرج تجلیل شدند
نقش تعجب در یادگیری کودکان
کاهش حجم مغز در پی کمبود خواب
بازگشت مدال‌آوران دانشگاه شریف از مسابقات جهانی ریاضی بلغارستان
تبدیل عکس به ویدئو با هوش مصنوعی
تولد یک ستاره دنباله دار به مناسبت تولد مریم میرزاخانی
استرس مزمن و شدید به حافظه کودکان لطمه می زند.