چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ 3191 0 1

هوشمندسازی مدارس کشور چند سالی است مورد توجه قرار گرفته که در این راستا نیز هر از گاهی تصمیماتی اخذ می‌شود.

بار سنگین هوشمندسازی مدارس بر دوش والدین!

هوشمندسازی مدارس کشور چند سالی است مورد توجه قرار گرفته که در این راستا نیز هر از گاهی تصمیماتی اخذ می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، مجهز کردن مدارس به تکنولوژی‌هایی نو همانند "تبلت" اخیرا در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته که این امر به نوعی دیگر در آذربایجان غربی در حال اجراست و مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، برای به همراه داشتن تبلت در مدارس توسط دانش آموزان چراغ سبز نشان داده است.
 
ولی سمرقندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی،‌ در پاسخ به ادعای مطرح شده مبنی بر اجازه برخی مدارس دولتی به دانش آموزان برای استفاده از تبلت، افزود: به همراه داشتن تبلتی که نه امکان ضبط فیلم و نه امکان ارسال پیامک دارد غیرقانونی نیست.
 
وی تصریح کرد: در واقع تبلت مانند لپ تاپ می‌تواند برای امور آموزشی مورد استفاده واقع شود. این امر در راستای هوشمندسازی مدارس صورت می‌گیرد و همراه داشتن آن توسط دانش آموزان هیچ اشکالی ندارد.
 
ولی حجت الاسلام نیساری، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی نظر متفاوتی دارد و در این زمینه به خبرنگار ایسنای منطقه آذربایجان غربی گفت: به همراه داشتن تبلت شخصی در مدارس توسط دانش آموزان به ترویج مصرف گرایی و چشم و هم چشمی در مدارس منجر خواهد شد که با توجه به شرایط معیشتی مردم اتفاق مثبتی نیست.
 
وی خاطرنشان کرد: این که تبلت جایگزین قلم و کاغذ دانش آموزان در مدارس شود پیامدهای زیادی در مدارس به همراه خواهد داشت که می‌توان به تفصیل آن‌ها را مورد بحث و ارزیابی قرار داد، امیدواریم دوستان ما در اداره آموزش و پرورش و مدارس آذربایجان غربی به این مسائل توجه داشته باشند.
 
یکی از والدین دانش آموزان در این زمینه به خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در زمان ثبت نام فرزندم در مدرسه، فهمیدیم که از امسال، آوردن تبلت شخصی به مدرسه اشکالی ندارد، از آن روز به بعد فرزندم مرا مجبور به خرید تبلت کرده است؛ مسئولان ذیربط چرا مشکلات اقتصادی جامعه را درک نمی‌کنند؟ ای کاش به جای آزاد کردن ورود تبلت‌های شخصی به مدارس توسط دانش آموزان، خود مدارس را به تبلت مجهز می‌کردند.
 
یکی دیگر از والدین دانش آموزان، به خبرنگار ایسنا گفت: نه می‌توانم به بچه‌ام بگویم که توان خرید تبلت را ندارم و نه وسع مالی خرید آن را دارم، این اقدام آموزش پرورش چشم و هم چشمی در مدارس را افزایش می‌دهد؛ از رسانه ها تقاضا داریم پیگیر موضوع باشند چرا که در صورت رخ دادن چنین امری مشکلات آموزشی و ضعف تحصیلی دانش آموزان چند برابر خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا، مجهز کردن مدارس به تبلت یکی از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش است که گویا توسط آموزش و پرورش آذربایجان غربی به گونه‌ای دیگر تعبیر شده است. به نظر می‌رسد که با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر منطقه، اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی به جای هوشمند سازی مدارس، با اعمال برخی سیاست‌های نادرست، مشکلات آموزشی استان را دو چندان می‌کند.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

دکتر علی اکبر جعفریان، رییس اسبق انجمن ریاضی ایران، درگذشت
معادله
ریاضیات رکورد زد!
پورکاشیان: پیشرفت شطرنج ایران در گرو حمایت بیشتر مسئولان است
پذیرش 3 دانشجوی ایرانی در رشته ریاضی در مقطع دکتری در دانشگاه گوانگجو چین
سامانه هوش تجاری راه اندازی شد
خطرناک‌ترین ماده شیمیایی که هوش نوزادان را کم می‌کند
هوشمند سازی 100 مدرسه در اردبیل
انباشت تجربه، علت کندی مغز سالمندان