جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ 4078 0 1

طبق نظر متخصصان ایمنی رایانه، خانه‌های هوشمند که به ساکنان اجازه کنترل سیستم‌های هشدار، قفل‌ها و از این قبیل کارها را از طریق اینترنت می‌دهد، درها را هم به روی غریبه‌هایی که مهارت هک‌کردن دارند باز می‌کند.

خانه‌های هوشمند و هکرها

خانه‌های دیجیتالی امن نیست

طبق نظر متخصصان ایمنی رایانه، خانه‌های هوشمند که به ساکنان اجازه کنترل سیستم‌های هشدار، قفل‌ها و از این قبیل کارها را از طریق اینترنت می‌دهد، درها را هم به روی غریبه‌هایی که مهارت هک‌کردن دارند باز می‌کند.

بنا بر گفته دانیل کراولی، مشاور تراست ویو: «از آنجا که تعداد خانه های هوشمند روبه افزایش است، مقوله امنیت هم به سرعت وضع جدی تری به خود می گیرد.» متصل کردن وسایل به یک شبکه اینترنتی دامنه ای از انواع حملات را به روی شما باز می کند. بنابراین دور از انتظار نیست اگر وقتی شما مشغول تماشای برنامه شبانگاهی تلویزیون هستید، کامپیوتر مرکزی خانه تان مسخ یک هکر موذی شده و قفل در پارکینگ خانه را برای او باز کند، سیستم هشداردهنده را ازکار بیندازد و شرایط ترسناکی را موجب شود.
 
کراولی و همکارش دیویدبرایان متوجه امنیت بسیار پایین ابزارهای شبکه خانه هایی که بررسی می کردند شدند. کراولی با بررسی ابزارهای موجود در بازار گفت: «اگر کسی به شبکه خانه شما دسترسی پیدا کند، ولی قفل نداشته باشد بازهم می تواند وارد شود». محققان تراست ویو نتایج شان را با همتایان خود در کنفرانس امنیتی بلک هت و همچنین اجتماع هکر های شبکه های خانگی مطرح کردند. حساسیت بسیار بالای محققان به ایمنی خانه های هوشمند به این دلیل است که اگر زمانی هکرها به کل شبکه های خانگی نفوذ کنند، امنیت روانی و فیزیکی تمام شهر را به هم خواهند ریخت. دلیل اصلی، نفوذ بدافزارها به رایانه ها و به دست گرفتن کنترل ابزارهای فاقد رمز است. بنا به گفته کراولی وقتی برای اولین بار وارد شبکه شخصی کسی بشوید، تازه می فهمید این کار به آن سختی ها که فکرش را می کردید، نیست. تمایل مجهزکردن مردم به کنترل خانه های هوشمند با این گونه ابزارها، وقتی بیرون از خانه هستند به این معنی است غریبه هایی که به هر دلیلی توانسته باشند کنترل تلفن همراه شما را به دست گیرند، کنترل همه زندگی شما را در دست خواهند داشت. وجود چنین ضعف هایی در تامین امنیت خانه های هوشمند در کنار ابزارهای هکرها که دائم در حال به روز شدن است، عصر نوینی از هک های اینترنتی و دزدی های خانگی را به وجود خواهد آورد.
 
روزنامه جام جم -- مترجم: نادیا زکالوند
منبع
وکیل 360
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
ایجاد مقطع ارشد
یک ایرانی اولین برنده زن معتبرترین جایزه جهانی ریاضیات
نقش ریاضیات در فلسفه افلاطون به چه میزان است
برپایی جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی در کشور
سارا زاهدی، برنده جایزه انجمن ریاضیات اروپا شد
درخشش تیم المپیاد ریاضی دانشگاه شریف در مسابقات بین‌المللی ریاضی بلغارستان
«مریم میرزاخانی» با رفتنش بار دیگر تیتر یک روزنامه‌ها شد