جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ 4568 0 2

یک مطالعه جدید نشان داده است که والدین چگونه می توانند موجب ایجاد اضطراب در بچه ها در موقع یادگیری درس ریاضیات شده و کیفیت آموزش ریاضیات در کودکانشان کاهش یابد.

نقش والدین در بروز اضطراب بچه ها حین یادگیری ریاضیات

یک مطالعه جدید نشان داده است که والدین چگونه می توانند موجب ایجاد اضطراب در بچه ها در موقع یادگیری درس ریاضیات شده و کیفیت آموزش ریاضیات در کودکانشان کاهش یابد. به گزارش خبرنگار مهر، محققین می گویند نظر والدین راجع به درس ریاضیات می تواند تا حد زیادی بر نگرش کودکانشان راجع به آن تاثیر بگذارد. اینکه والدین مرتبا در خانه بگویند که ریاضیات آنها را عصبی می کند یا قبلا در دوره تحصیل خودشان آنها با درس ریاضی مشکل داشته اند موجب می شود تا برداشت بچه ها از این شاخه از علم دچار اختلال شده و کارآیی تحصیلی آنها در ریاضیات کاهش یابد.
 
در مطالعه ای که محققین در دانشگاه شیکاگو انجام داده اند اضطراب ناشی از درس ریاضیات و کارکرد تحصیلی در این درس را در ۴۳۸ دانش آموز پایه اول و دوم دبستان بررسی کردند و در کنار آن مشخص کردند که والدین این کودکان خود تا چه حد از این درس مضطرب بوده اند و چگونه در یادگیری این درس به کودکان خود کمک می کنند.
 
مطالعه آنها نشان داد در کودکانی که والدین شان بیشتر از درس ریاضیات ناراحت بوده اند کارآیی یادگیری این درس کمتر بود و اتفاقا وقتی همین والدین سعی می کنند تا اصول و مفاهیم ریاضی را در خانه به فرزندشان یاد بدهند کمتر موفق بوده و موجب می شوند تا بچه بیشتر در یادگیری ریاضیات دچار مشکل شود. این والدین وقتی بچه ها در حل یک مساله ریاضی اشتباه می کنند و یا آن را از راه دیگری حل می کنند نمی توانند پاسخ مناسبی به آن داده و مشکل فرزندشان را بیشتر می کنند.
 
محققان می گویند آموزش ریاضیات به کودکان باید توسط کسی انجام شود که مضطرب نبوده و آرامش خود را حفظ کند و خود، مفاهیم ریاضیات را به درستی یاد گرفته باشد، در مقابل اشتباه محصلین بردبار بوده و قوه ابتکار آنها در حل مسائل را تقویت کند.

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

نقش مؤثر موسیقی در توانبخشی شناختی
ارائه یک مدل ریاضی برای کاهش ترافیک
تشخیص هوش افراد از روی چهره
ارائه مدل ریاضی مکانیزم رشد نانولوله‌های طلا توسط محققان ایرانی
تیم دانشگاه شریف بر سکوی هشتم مسابقات جهانی ریاضی ایستاد
خوابیدن پس از یادگیری اتصالات حافظه را تقویت می‌کند
معادله
خلق پرتره‌های جذاب با هوش‌مصنوعی
تشخیص میزان درد از روی چهره با هوش مصنوعی