پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ 3132 0 2

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، ازبرنامه این اداره کل امسال برای هوشمندسازی حدود هزار کلاس درس فاقد برخوردار از این نوع فناوریها در سال تحصیلی 94- 95 خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران،

هزار کلاس درس مازندران امسال هوشمندسازی می شود

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، ازبرنامه این اداره کل امسال برای هوشمندسازی حدود هزار کلاس درس فاقد برخوردار از این نوع فناوریها در سال تحصیلی 94- 95 خبر داد.

سید علی قاسمی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اعتبار اجرای این طرح حدود 50 میلیارد ریال است و امیدوار هستیم با اختصاص اعتبار منابع ملی و استانداری مازندران ونیز مشارکت های خیران این تعداد کلاس درس هوشمند سازی شوند.
 
وی به اجرای برنامه ای پنج ساله با مشارکت نیکوکاران مدرسه سازاستان وکمک های دولتی برای هوشمندسازی بیش از 14هزار کلاس درس فاقد برخوردار از این نوع فناوریها اشاره کرد وادامه داد: در سال گذشته با همکاری استانداری مازندران و مشارکت نیکوکاران با اختصاص 20 میلیارد ریال تعداد 417 کلاس درس استان هوشمندسازی شد.
 
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران اضافه کرد: از مجموع 20 هزار و 213 کلاس درس مازندران تاکنون بیش از شش هزار و 500کلاس درس استان تاکنون هوشمندسازی شده و بقیه مدارس نیز برابر برنامه زمان بندی شده تا سال98 تکمیل خواهد شد.
 
قاسمی، با بیان اینکه برای هوشمندسازی حدود 14هزار کلاس درس باقیمانده استان به بیش از 728میلیارد ریال اعتبار نیاز است، تصریح کرد: اعتبارهای دولتی برای اجرای این طرح مهم جوابگو نیست و به طورجدی خواهان مشارکت جدی نیکوکاران مدرسه سازاستان در این طرح به صورت مساوی هستیم.
 
قاسمی با بیان اینکه در مجموع اکنون بیش از 80 درصد مدارس مازندران به اینترنت متصل شده است، اضافه کرد: در این راستا از 42 هزار پرسنل آموزش وپرورش در استان، تاکنون حدود 22 هزار پرسنل این نهاد نیز آموزش های الکترونیکی و ملزومات مورد نیاز را گذرانده اند.
 
وی همچنین به درخشش دانش آموزان مازندرانی امسال در کنکور سراسری دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی به نسبت سال گذشته و جهش خوب استان دراین بخش اشاره کرد وادامه داد: دو رتبه سوم و هشتمی کنکور سراسری توسط دانش آموزان استان و رتبه های منطقه ای هم کسب کردند.
 
وی ادامه داد: درالمپیاد سراسری هم از 9 دانش آموز مازندرانی شرکت کننده در10 گروه رتبه خوبی کسب شده و به عنوان دانش آموزان برتر کشوری انتخاب شدند و همچنین در جشنواره خوارزمی 25 اثر از دانش آموزان مازندرانی جزو برگزیدگان ملی قرارگرفته است. مازندران دارای حدود سه میلیون 200هزار نفر جمعیت وبیش از 450هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
درخشش دانشجویان دانشگاه شریف در مسابقات جهانی ریاضی
تشخیص هوش افراد از روی چهره
ساخت چمدان‌های هوشمند با قابلیت ردیابی
بازگشت تيم المپياد رياضی دانش آموزی به کشور
طراح بزرگ گوگل، ساعت‌‌های هوشمند را بی‌مصرف خواند!
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
کودکان از سطح هوش خود باخبر هستند
198، ضریب هوشی نابغه‌ترین مرد دنیا