يکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ 3203 0 2

رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر: اکنون در برخی شهرستان‌های استان بوشهر در راستای تقویت بنیه ریاضی دانش‌آموزان راه‌اندازی شد که اکنون خانه در تمامی شهرستان‌های این استان ایجاد می‌شود.

رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر:

خانه ریاضیات در تمامی شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر گفت: اکنون در برخی شهرستان‌های استان بوشهر در راستای تقویت بنیه ریاضی دانش‌آموزان راه‌اندازی شد که اکنون خانه در تمامی شهرستان‌های این استان ایجاد می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، طاهر یزدان پناه شامگاه یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری اردوهای جهادی نخبگان استان بوشهر با بیان اینکه تقویت بنیه ریاضی دانش‌آموزان از مهم‌ترین رسالت این خانه علمی است اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پایه علمی و ریاضی دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی استان تقویت می‌شود.
 
وی از راه‌اندازی خانه ریاضی در تمامی شهرستان‌ها خبرداد وگفت: اکنون در برخی شهرستان‌های استان بوشهر در راستای تقویت بنیه ریاضی دانش‌آموزان راه‌اندازی شد که اکنون خانه در تمامی شهرستان‌های این استان ایجاد می‌شود. رئیس خانه ریاضیات استان بوشهر از آمادگی خود برای همکاری در اجرای اردوهای جهاد علمی  خبرداد.
 
بخشداری مرکزی بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه برای اصلاح فرهنگ با آموزش را متحول و اصلاح کنیم خاطر نشان کرد: با تمرکززدایی می‌توان امکانات آموزشی را به روستاها منتقل کرد و یا دانش آموزان مستعد روستاها را برای استفاده از امکانات  به شهر انتقال داد.
 
مریم قربانی افزود: ارائه برنامه‌های آموزشی در حوزه‌های محیط زیست، حقوق شهروندی، افزایش حس مشارکت و نوع دوستی، حس تعلق به سرزمین و نظام و گسترش فرهنگ کتابخوانی از ملزومات برگزاری اردوهای جهاد علمی نخبگان است و باید  در طول روزهایی که برنامه‌های علمی ارائه می‌شود این مباحث به عنوان فوق برنامه به دانش آموزان آموزش داده شود.
 
مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان در این نشست به ارائه آماری از تعداد مدارس و دانش آموزان شهرستان بوشهر پرداخت و گفت: در شهرستان بوشهر 194 مدرسه و یک‌هزار و 514 کلاس درس داریم که از این تعداد 101 مدرسه ابتدایی، 44 مدرسه متوسطه اول، 31 مدرسه متوسطه دوم و 18 مدرسه کار و دانش هستند.
 
عبدالمحمد شعرانی افزود: در این مدارس 40 هزار و 907دانش آموز تحصیل می‌کنند که 24 هزار و 464 نفر از آنها در مقطع ابتدایی، شش هزار و 620 نفر متوسطه اول، 7 هزار و 780 نفر متوسطه دوم و دو هزار و 37 نفر در مقطع کار و دانش مشغول به تحصیل هستند.
 
مسئول حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر نیز در این نشست گفت: قطعا این حرکت علمی تأثیرات و برکات زیادی در پی دارد و برای کسانی که در این عرصه حضور پیدا می‌کنند نیز لذت بخش و تأثیرگذار است.
 
حجت پارمان با اشاره به امیدواری و رضایتی که برای مردم از این حرکت جهادی ایجاد می شود، گفت: وقتی مردم محروم می‌بینند که به آنها توجه می‌شود و خدمتی ارائه می‌شود به دولت و نظام امیدوار می‌شوند. وی افزود: باید با آسیب شناسی دقیق در نقاط هدف برای تداوم این حرکت علمی برنامه‌ریزی کنیم.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
روابط اجتماعی عامل تقویت ذهن در سالمندی
هزار کلاس درس مازندران امسال هوشمندسازی می شود
نبوغ نوآموز 6 ساله یزدی در ریاضیات
تشخیص هوش افراد از روی چهره
مریم میرزاخانی، تاریخ ساز شد
اعطا جایزه ویژه انجمن ریاضی ایران به محققان دانشگاه صنعتی اصفهان
رونمایی از کتاب ریاضی بر اساس الگوریتم در ملکان
برگزاری سومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند توسط دانشگاه صنعتی شریف