شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ 3227 1 1

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که درست نشستن در کلاس ریاضی، می‌تواند به درک بهتر مسائل کمک کند

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد

نمرات بهتر در ریاضی با درست نشستن سر کلاس!

یک مطالعه جدید از پژوهشگران دانشگاه "سن فرانسیسکو" نشان می‌دهد که درست نشستن در کلاس ریاضی، می‌تواند به درک بهتر مسائل کمک کند و پیامدهای دیگری برای عملکرد تحت فشار داشته باشد. به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس‌دیلی، اگر حین آزمون ریاضی یا صحبت کردن در یک گروه بزرگ، احساس کردید به مشکل خورده‌اید، یک تغییر ساده در حالت بدن را امتحان کنید!
 
پژوهشگران دانشگاه ایالتی سن‌فرانسیسکو به عنوان بخشی از یک مطالعه جدید، 125 دانشجو را مورد بررسی قرار دادند تا ببینند که چگونه می‌توانند اعمال ساده ریاضی در 15 ثانیه به طور متوالی و در حالی که صاف نشسته بودند شانه و پشت‌شان در حالت آرام و تکیه داده بود، انجام دهند.
 
نتیجه اینکه 56 درصد از دانشجویان در حالتی که صاف نشسته بودند، عملکرد بهتری داشتند و خودشان نیز این مسئله را تایید کردند که در حالتی که درست نشسته بودند، مغزشان بهتر یاری‌شان می‌کرده است.
 
پروفسور "اریک پپر" متخصص سلامت آموزش گفت: در افرادی که در مورد ریاضی مضطرب هستند، حالت بدن بسیار اهمیت دارد و باعث اختلاف زیادی می‌شود. حالت نامناسب بدن موجب عملکرد بد آنها می‌شود و مغزشان کار نمی‌کند. آنها نمی‌توانند به خوبی فکر کنند. وی افزود: قبل از شروع مطالعه، دانشجویان پرسشنامه‌هایی را به صورت ناشناس پر کردند که از آنها خواسته شده بود تا سطوح اضطراب خود را در هنگام امتحانات و انجام فعالیت‌های ریاضیات ارزیابی کنند. آنها همچنین هرگونه علائم فیزیکی استرس را که در حین انجام آزمون تجربه می‌کرده‌اند، شرح دادند.
 
"ریچارد هاروی" یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: خم شدن و به حالت قوز کرده نشستن، یک موقعیت دفاعی است که می‌تواند خاطرات بَد قدیمی را در مغز تحریک کند. وی افزود: دانشجویانی که بدون اضطراب بودند، طرز صحیح نشستن را به عنوان یک مزیت بزرگ در وضعیت مثبت گزارش نکردند، اما آنها متوجه شدند که حل مسائل ریاضی در حالی که قوز کرده‌اند، تا حدودی دشوارتر است.
 
"پپر" و "هاروی" می‌گویند این یافته‌ها درباره موقعیت بدن می‌تواند به افراد کمک کند تا نه فقط برای آزمون‌های ریاضی، بلکه برای انواع مختلف کارهای ذهنی پرفشار آماده شوند. ورزشکاران، موسیقی‌دانان و سخنرانان می‌توانند از این امتیاز در طول عملکرد خود بهره‌مند شوند. "پپر" گفت: شما مجاز به انتخاب در مورد این هستید که از یک موقعیت قدرتمند برای بهینه‌سازی تمرکز خود استفاده کنید.
 
"لورن میسون" یکی دیگر از نویسندگان این مقاله گفت که اصلاح حالت بدن در موقعیت نشسته یا ایستاده می‌تواند به ویژه برای دانشجویانی که با چالش‌های استرس و اضطراب مواجه هستند، مفید باشد. وی می‌گوید: من خودم همیشه در مورد توانایی‌های حل مسائل ریاضی اضطراب داشتم، گرچه من در درس‌های دیگر فوق‌العاده بودم. شما از همان دوران مدرسه ابتدایی با ریاضی سر و کار دارید و باید بتوانید با آن کنار بیایید تا به اعتماد به نفس و شناخت از خود شما در طول زندگی آسیب نزند.
 
"میسون" گفت که نتایج این مطالعه راه ساده‌ای را برای بهبود بسیاری از جنبه‌های زندگی، به ویژه هنگامی که درگیر استرس هستید، نشان می‌دهد.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 
  1. sherlock wiliam scalt holms يکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ --- ۲:۴۷:۵۵

    جالب بود

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
بی‌حوصلگی در محل کار باعث تقویت خلاقیت می‌شود!
تغییرات کتاب های ریاضی ابتدایی براساس آزمون های بین المللی است
رابطه
تهران در تدارک کنفرانس امنیت شهر هوشمند
هوش مصنوعی مایکروسافت متن های ناخوانا را خواندنی می کند
تقویت عملکرد مغز با خواب عمیق
گردهمایی ریاضیدانان ایران در دیار هگمتانه برگزار می‌شود
پرتاب اولین موشک هوش مصنوعی جهان به تعویق افتاد