يکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ 4991 0 3

مدیر آموزش و پرورش نیشابور: در آستانه ۲۸ اردیبهشت سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری یازدهمین دوره مسابقات ریاضیات بین دانش آموزان مقطع متوسطه شهرستان نیشابور برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور خبر داد

برگزاری مسابقات ریاضی به‌مناسبت روز ملی خیام در مدارس نیشابور

سید جواد قوامی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نیشابور اظهار کرد: مسابقات ریاضی همه ساله به اهتمام خانه ریاضیات نیشابور همزمان با سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری این ریاضی دان بزرگ جهان را در بین تمام دانش آموزان مقطع متوسطه برگزار می‌کند  زیرا خیام روشی برای حل معادله در جه 3 ارائه داده که هنوز هم بهترین است.

وی افزود: وی اصل پنجم اقلیدس ( اصل خطوط موازی ) را اثبات کرده، قواعدی برای بسط 2 جمله‌ای ( a+b ) ارائه کرده، مثلث جبریی ارائه داده که امروز به نام مثلث خیام، پاسکال معروف است و امسال نیز بر اساس سنوات گذشته یازدهمین دوره مسابقات برگزار شد که با اقبال بیش از حد انتظار دانش آموزان مواجه شد.

وی گفت: مسابقات طی دو مرحله صورت گرفت که در مرحله نخست در بین تمام دانش آموزان متوسطه دوره دوم بصورت  تیمی برگزار شد که نتایج آن منجر شد تیم‌های برتر که 50 تیم سه نفره را تشکیل می‌دهند به مرحله دوم راه یابند.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور خاطرنشان کرد: در مرحله دوم که بین این تیم‌ها در مرکز فرهنگیان 2 جنب آرامگاه خیام برگزار شد که سؤالات طراحی شده‌ای بین دانش آموزان بصورت کتبی ارائه شده است که آنها برای نخستین بار این سؤالات را دیده و براساس علم ریاضی و استنباط خود به آنها پاسخ داده‌اند.

قوامی نژاد گفت: همزمان با اهتمام خانه ریاضیات نیشابور این مسابقه که مختص شهرستان نیشابور در کشور است بنا به تقاضای استان بوشهر بطور همزمان در این استان برگزار شد.

وی تصریح کرد: براساس نتایج بدست آمده 15 تیم که 45 نفر می‌شوند توانستند بهترین پاسخ‌ها را ارائه کنند و بعنوان نفرات برتر در آستانه سالروز ملی بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری با حضور دکتر بهزاد در محل فرهنگسرای وکیلی جوایز ایشان با حضور مقامات اهدا می‌شود.
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
فراهم کردن استفاده مثبت از هوش مصنوعی برای همه
ساعت زمین ۱۴۰۲ (2023)
بانک تصاویر هیجانی ایرانی تهیه شد
۱۵مرداد، آغاز ثبت نام دوره آموزش رباتیک فضایی
تقویت عملکرد مغز با پای برهنه دویدن
ریاضیدان ایرانی عضو دائم فرهنگستان علوم جهان شد
گوگل مرکز تحقیقات هوش مصنوعی را  در فرانسه دایر می‌کند