يکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ 3345 0 1

مسابقه شهر ریاضی برای نخستین بار و با حضور پروفسور مجید میرزاوزیری در قروه برگزار شد.

برای نخستین بار؛

مسابقه «شهر ریاضی» در قروه برگزار شد

مسابقه شهر ریاضی برای نخستین بار و با حضور بنیان گذار این برنامه در راستای بیان مفاهیم این مهم برای دانش آموزان و دانشجویان به صورت مفهومی و در عین حال ساده در قروه برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه شنبه مسابقه شهر ریاضی برای نخستین بار در شهرستان قروه با حضور پروفسور «مجید میرزاوزیری» بنیان گذار این پروژه و مروج ریاضیات برگزار شد.
 
این مسابقه به همت گروه های آموزشی متوسطه کردستان و گروه ریاضی متوسطه دوم قروه با هدف بیان مفاهیم ریاضی با زبانی شیوا و تازه برای محصلین شهرستان به اجرا درآمد و در واقع مسابقه شهر ریاضی زیر نظر مرکز پژوهشی شیوه های آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد بوده و یکی از روش های جدید آموزش و شیوه های نوین یادگیری است.
 
مجری برگزاری مسابقه شهر ریاضی در قروه در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: این مسابقه برای دومین بار است که در استان کردستان برگزار می شود و همچنین در شهرستان قروه برای اولین دوره اجرا شد.
 
مریم عبدالملکی از استقبال بی نظیر دانش آموزان برای شرکت در این دوره از مسابقه خبر داد و افزود: شرکت کنندگان در مسابقه از میان دانش آموزان متوسطه اول در پایه های هفتم، هشتم و نهم و متوسطه دوم تنها پایه دهم بودند. وی تعداد شرکت کنندگان مسابقه شهر ریاضی را از میان دانش آموزان پسر ۱۰۲ نفر در قالب ۳۴ تیم و دانش آموزان دختر را ۲۳۴ نفر در قالب ۷۸ تیم عنوان کرد و گفت: سؤالات این مسابقه در سه سطح ساده، متوسط و سخت با یکسری قوانین خاص بوده و در واقع نوعی هیجان فکری در شهر ریاضی نهفته است.
 
عبدالملکی با بیان اینکه در شهر ریاضی تنها سؤالات ریاضی خرید و فروش و حل می شود از به کارگیری ترفندهایی برای کسب امتیاز و سود بیشتر در این مسابقه خبر داد و همین مسئله را عامل ایجاد علاقه و تقویت ذهن دانش آموزان دانست. وی با اشاره به امتیازات تیم های برنده، تصریح کرد: از میان شرکت کنندگان پسر چهار تیم برتر معرفی شدند که تیم اول به امتیاز ۳۴ هزار و ۵۸۷، تیم دوم ۲۶ هزار و ۸۵۹، تیم سوم ۲۴ هزار و ۶۸۲ و تیم چهارم هم به ۲۴ هزار و ۲۶۵ امتیاز دست یافتند.
 
به گفته عبدالملکی برای شرکت کنندگان دختر اما ۷ تیم در رتبه های اول تا چهارم قرار گرفتند که از این تعداد یک تیم اول، دو تیم دوم، دو تیم سومی و دو تیم چهارمی معرفی شدند.  
 
وی امتیاز تیم اول را ۳۴ هزار و ۶۷۴، تیم های دوم را با ۲۴ هزار و ۶۲۷ برای یک تیم و ۱۹ هزار و ۴۳ برای تیم دیگر دانست. همچنین امتیازهای ۱۸ هزار و ۷۸۸ و ۱۸ هزار و ۳۵۵ برای تیم های سوم و امتیاز تیم های چهارم هم به میزان ۱۶ هزار و ۹۰ و ۱۵ هزار و ۳۵۷ به ثبت رسید.
 
مدیر اجرایی این مسابقه تعداد هر تیم را سه نفر با رعایت ۷ قانون اصلی مسابقه دانست و از راهیابی تیم های برتر به مراحل استانی و بعد هم کشوری خبر داد.   

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
کاترین جانسون، ریاضیدان بزرگ ناسا در ۱۰۱ سالگی درگذشت
نخستین کیت آموزش ریاضی پایه دوم ابتدایی طراحی و تولید شد
رابطه
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
کتاب «اصول ریاضیات» اسحاق نیوتن به حراج گذاشته می‌شود
بازگشت تیم ملی المپیاد ریاضی با ۶ مدال
تیم ملی المپیاد ریاضی ایران موفق به کسب ۴مدال نقره و ۲مدال برنز شد