شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ 3229 0 2

برای اولین بار در جنوب كشور مسابقه شهر ریاضی با حضور ۵۷۳دانش آموز در قالب ۱۹۱تیم دخترو پسر پایه ششم ابتدایی و دبیرستان های دوره اول و دوم آموزش وپرورش ناحیه یك بندرعباس برگزار شد.

برای اولین بار در جنوب كشور؛

مسابقه شهر ریاضی در آموزش و پرورش هرمزگان برگزار شد

برای اولین بار در جنوب كشور مسابقه شهر ریاضی با حضور ۵۷۳دانش آموز در قالب ۱۹۱تیم دخترو پسر پایه ششم ابتدایی و دبیرستان های دوره اول و دوم آموزش وپرورش ناحیه یك بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم محرم خانی مسئول گروه های آموزشی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: مسابقه «شهر ریاضی» در دو مرحله مقدماتی و فینال برگزار شد كه در مرحله مقدماتی تعداد ۳۳۳دانش آموز دختر حضور داشتند كه از این تعداد؛ ۵۸ تیم با جمعیت ۱۷۴دانش آموز دختر متوسطه اول و ۵۳ تیم ومشاركت ۱۵۹دختر از متوسطه دوره دوم را تشكیل داده بودند.
 
وی افزود: در قسمت پسران نیز ۲۴۰شركت كننده وجود داشت كه از این تعداد، دبیرستان های دوره اول دارای با ۴۲ تیم و ۱۲۶ نفر آمار جمعیتی بودند و همچنین۱۱۴ دانش آموز در قالب ۳۸ تیم از متوسطه دوره دوم مشاركت داشتند.
 
محرم خانی خاطرنشان كرد: مرحله فینال مسابقه «شهر ریاضی» با حضور ۲۰تیم از مدارس پسرانه و ۲۰تیم از مدارس دختران در بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 
به گفته محرم خانی؛ فرزانگان، دانشگاه علوم پزشكی، نورالهدی، شاهد، نور، ابوذر، سما و ملی گاز از جمله مدارس دختری بودند كه در این مسابقه مشاركت داشتند و به علت مشاركت بالای دانش آموزان پسر در مسابقه «شهر ریاضی» این مسابقه در دو نوبت برگزار شد كه مدارس حقانی، اسدپور، نور، دبیرستان دانشگاه، آیت الله خامنه ای، رازی و شاهد حضوری فعال در این مرحله از مسابقات داشتند.
 
همچنین در ادامه مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس گفت: مسابقه شهر ریاضی توسط كمیته پژوهشی دانشكده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۸۶ به ثبت رسیده است و تحت عنوان «مسابقه ریاضی دانان جوان» در دبیرستان های مشهد برگزار شد.
 
رضا مریدی اظهارداشت: این مسابقه كه با عنوان «شهر ریاضی» در سطح كشور برگزار و معروف شده است در سال ۱۳۹۲ در دانشگاه استنفورد آمریكا نیز معرفی گردید كه موجب استقبال استادان آن دانشگاه واقع شد.
 
به گفته مریدی؛ گروه های آموزشی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس با همكاری مؤسسه ریاضیات خیام و برای اولین بار در جنوب كشور اقدام به برگزاری مسابقه شهر ریاضی در مدارس ابتدایی و دبیرستان های دوره اول و دوم كرد كه تعداد ۵۷۳ دانش آموز در قالب ۱۹۱تیم علاقه مند به دانش ریاضی از در قالب تیم های سه نفره  از ۱۵ آموزشگاه آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس برگزار شد.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
۶۲.۸ تریلیون رقم؛ رکورد محاسبه عدد پی شکسته شد
تشخیص هوش افراد از روی چهره
درخشش تیم المپیاد ریاضی دانشگاه شریف در مسابقات بین‌المللی ریاضی بلغارستان
راه بروید تا
تندیس فاخر حکیم عمر خیام ساخت پرفسور فخیمی به نیشابور اهدا شد.
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
کانال رسمی آی هوش در تلگرام