جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ 4717 0 4

معاون آموزش متوسطه آموزش‌ و پرورش خوزستان: در سال تحصیلی جدید 31 دبیرستان و هنرستان نمونه ‌دولتی و استعدادهای درخشان (تیزهوشان) در این استان تأسیس و راه‌ اندازی شده است.

راه اندازی ۳۱ دبیرستان و هنرستان نمونه دولتی و تیزهوشان در خوزستان

به گزارش خبرگزاری شبستان از اهواز، مسعود اکبری، معاون آموزش متوسطه آموزش‌ و پرورش خوزستان، با بیان این مطلب گفت: در سال تحصیلی جدید 31 دبیرستان و هنرستان نمونه ‌دولتی و استعدادهای درخشان(تیزهوشان) در این استان و در جهت نخبه ‌پروری و کیفیت‌ بخشی آموزشی تأسیس و راه‌ اندازی شده است.

 

وی با بیان اینکه این مدارس از مهرماه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، ادامه داد: 17دبیرستان نمونه ‌دولتی در دوره متوسطه اول(راهنمایی)، 8 دبیرستان در دوره متوسطه دوم و سه هنرستان نمونه‌ دولتی، در سال تحصیلی جدید در راستای ایجاد امکانات مناسب برای دانش‌آموزان مستعد استان آغاز به‌کار می کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به راه‌ اندازی این مدارس در سال تحصیلی 93-92، 5 ‌هزار و 35 دانش‌آموز در 30 دبیرستان نمونه‌ دولتی دوره متوسطه اول(راهنمایی) به تحصیل می‌ پردازند که جمعیت دانش‌آموزان این مدارس نسبت به سال گذشته 2 هزار و 460 نفر افزایش خواهد داشت.

 

معاون آموزش متوسطه اداره‌ کل آموزش ‌و پرورش خوزستان، تصریح کرد: در دوره متوسطه دوم نیز در سال تحصیلی جدید، 7 هزار و 316 دانش‌آموز در 41 دبیرستان نمونه ‌دولتی در سطح استان مشغول به تحصیل خواهند شد که افزایشی معادل 2 هزار و 669 دانش‌آموز نسبت به سال گذشته داشته ‌است.

 

وی افزود: همچنین در شاخه فنی ‌و حرفه‌ای برای نخستین ‌بار سه باب هنرستان نمونه ‌دولتی در شهرهای اهواز(یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه) و شوشتر(یک هنرستان پسرانه) از مهرماه امسال راه ‌اندازی می ‌شود که 180دانش‌آموز پسر و 70 دانش‌آموز دختر پس از طی آزمون، در این هنرستان ‌ها ثبت‌نام کرده و مشغول به تحصیل خواهند شد.

 

وی از راه ‌اندازی سه باب دبیرستان استعدادهای درخشان(تیزهوشان) جدید در سال تحصیلی 93-92 با ظرفیت 300 نفر خبر داد و اضافه کرد: این مدارس در شهرهای اندیمشک (2 باب دبیرستان دخترانه و پسرانه) و اهواز(یک دبیرستان دخترانه در ناحیه 3) از مهرماه آغاز به‌کار خواهند کرد.

 

اکبری، اذعان داشت: با راه ‌اندازی مدارس جدید، تعداد مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی جدید در استان به 23 آموزشگاه و تعداد دانش‌آموزان این مدارس به 2 هزار و 72 دانش‌آموز در مقطع متوسطه اول و سه هزار و 758 دانش‌آموز در دوره متوسطه دوم رسید.

 

وی با اشاره به شاخص‌ های تأسیس مدارس استعداهای درخشان و نمونه‌ دولتی از نظر حدنصاب جمعیت دانش‌آموزی، بیان کرد: در حال حاضر در اغلب مناطق استان که تعداد دانش ‌آموزان به حدنصاب لازم رسیده و مدارس نمونه ‌دولتی در مقاطع راهنمایی و متوسطه راه‌ اندازی شده‌ است و این مدارس برای نخستین بار در مناطق باوی، هندیجان و لالی توسعه داده‌ شد.

 

وی ایجاد زمینه مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان، فراهم آوردن رضایت نسبی برای اولیا و جلوگیری از مهاجرت را از اهداف و سیاست ‌های آموزش‌ و پرورش در توسعه این مدارس عنوان کرد و یاد آور شد: با توجه به تأکید وزیر پیشین آموزش‌ و پرورش بر توسعه این‌گونه مدارس جهت حصول رضایت بیشتر مردم، تأمین امکانات بهتر آموزشی برای دانش‌آموزان مستعد و ایجاد تنوع بیشتر در مدارس، توسعه مدارس نمونه ‌دولتی و تیزهوشان در اولویت قرار گرفت که موفقیت ‌های خوبی در این زمینه حاصل شد.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، معاون آموزش متوسطه این اداره کل، تأکید کرد: همچنین در حال حاضر 11 دبیرستان در دوره متوسطه اول و همین تعداد دبیرستان در دوره متوسطه دوم، آموزش دانش ‌آموزان مناطق محروم، دور افتاده و روستایی استان را برعهده دارند.

 

وی عنوان کرد: با راه ‌اندازی مدارس جدید و افزایش ظرفیت مدارس سمپاد و نمونه‌ دولتی استان، در مجموع در سال جدید 9/4 درصد دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و 3/5 درصد دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم استان در مدارس تیزهوشان و نمونه‌دولتی مشغول به تحصیل خواهند بود.

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
رکورد محاسبه عدد پی شکست: ۹ تریلیون رقم بیشتر از همیشه!
بزرگترین روبیک دنیا طراحی شد
گزارش تصویری از یکی از مراسم یادبود مریم میرزاخانی در تهران
از مقام مریم میرزاخانی دردانشگاه سنگاپور تجلیل شد
بازگشت تیم ملی المپیاد ریاضی با ۶ مدال
بازگشت تيم المپياد رياضی دانش آموزی به کشور
یک ریاضیدان ایرانی دیگر برنده جایزه فیلدز شد