سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳
پنجشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ 4876 0 2

تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در دو لیگ مین‌یاب کنترل از راه دور و لیگ نمایشی دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران مقام سوم لیگ ربات‌های نمایشی را کسب کرد.

این ربات هنر آینه‌کاری دوران ساسانی را احیا کرد

تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در دو لیگ مین‌یاب کنترل از راه دور و لیگ نمایشی دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران شرکت کرد و توانست مقام سوم لیگ ربات‌های نمایشی را کسب کند. به گفته معاون پژوهش و فناوری واحد ساوه، تیم رباتیک این واحد دانشگاهی به سرپرستی علی الیاسی و متشکل از دانشجویان احسان رضابخش، سینا رضانژاد، رضا سخاوتی، عرفان رضانژاد، علیرضا اشرف زاده، حمزه ده نمکی، هادی رضایی، ابوالفضل فاتحی از دی 93 با تجربیات استاد گروه مکانیک خود مهندس ناصر ممتحن، ساخت ربات ها را برای این دوره از مسابقات آغاز کرد.

دکتر انوش اقدامی به خبرنگار آنا گفت: تیم رباتیک واحد ساوه توانست 3 ربات برای این دوره از مسابقات آماده کند که ربات آینه‌کار توانست در دهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، مقام سوم را در لیگ نمایشی کسب کند.

وی افزود: این ربات به نوعی یک دستگاه CNC سه محوره است که توسط تیم طراحی شد. خلاقیت به کار رفته که این ربات را از سایر ربات های CNC متمایز کرده و موفق به کسب مقام در این مسابقات شد، استفاده از ابزار آینه‌کاری بود. این ربات توانست هنر آینه‌کاری که قدمت چندین ساله داشته و به دوران ساسانی باز می گردد را احیا کند.
 
اقدامی اظهار کرد: این ربات قادر است هر طرحی را با اشکال مختلف روی آینه و شیشه پیاده کرده و در صنعت آینه‌کاری اماکن مذهبی و تاریخی کاربرد دارد.

معاون پژوهش و فناوری واحد ساوه بیان کرد: اکنون آینه کاری به صورت سنتی توسط استادان این هنر که تعداد اندکی از این اساتید در کشور وجود دارد، انجام می شود و با ساخت این ربات ضمن احیاء این هنر قدیمی، این کار با دقت و سرعت بسیار بالایی انجام می گیرد.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تماشای مغز در حین حل مسایل ریاضی
معادله
حیوانات هم ریاضی می‌دانند؟!
تماشای طولانی مدت تلویزیون کارکرد مغز و ضریب هوش کودکان را کاهش می دهد
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
جای «فلسفه برای کودکان» در مدارس کشور خالی است
تشخیص هوش افراد از روی چهره
گوگل مرکز تحقیقات هوش مصنوعی را  در فرانسه دایر می‌کند
13 شهریور، سالروز درگذشت پروفسور محسن هشترودی