سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳
شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ 2876 0 3

اصفهان در مراسم پایانی همایش «شهر هوشمند زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری» به عنوان شهر هوشمند کشور معرفی شد

انتخاب اصفهان به عنوان شهر هوشمند کشور

شهرداری اصفهان در مراسم پایانی همایش «شهر هوشمند زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری» به عنوان شهر هوشمند کشور معرفی شد. مهندس وحید حیدریان با اعلام این مطلب افزود: در این همایش علاوه بر اصفهان، شهرهای ارومیه، تبریز، تهران و مشهد نیز انتخاب و تندیس شهر هوشمند کشور به نمایندگان این شهرهااهدا گردید، ضمن آنکه شهرهای ساری، شهر کرد، شیراز، کرمانشاه و یزد نیز شهرهای شایسته تقدیر شناخته و لوح یادبود این همایش به ایشان اهدا شد.
 
وی با اشاره به طراحی 48شاخص مختلف جهت ارزیابی شهرهای کشور جهت معرفی شهر هوشمند،ادامه داد: شاخص های این همایش بر اساس  شاخص های شهرهای هوشمند بین المللی 2014  و  استانداردایزو 37120  مربوط به خدمات شهری وکیفیت زندگی طراحی و به شهرداری ها و  استانداری های هر استان  اعلام شده بود تا بر اساس آن شهرهای برتر خود را معرفی نمایند. وی ادامه داد: با توجه به این شاخص ها هر استان دو یا سه شهر را به عنوان شهر برتر در حوزه هوشمندسازی معرفی نمود و در پایان  با بررسی وضعیت این شهرهاتوسط 50 داور شامل نمایندگانی از استانداری‌ها، شهرداری‌ها و کمیته علمی همایش  که توسط وزارت کشور دعوت شده بودند، نهایتاً21 شهر برتر انتخاب و به مراسم پایانی همایش راه یافتند.
 
مدیرعامل سازمان فاوا همچنین به پیگیری و همکاری حوزه فناوری اطلاعات استانداری و دانشگاه صنعتی جهت حضور شهرداری اصفهان در این همایش اشاره کرد و گفت:  پیش از شرکت در این همایش، فرصت ها و تهدیدهای شهر اصفهان و اقدامات استانداری، شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی استان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به همراه راهکارهای دانشگاه صنعتی اصفهان جهت توسعه شهر هوشمند توسط سازمان فاوا تدوین و جمع بندی و در روز همایش با عنوان«اصفهان در مسیر هوشمند سازی؛ چالش ها و فرصت ها»  با حضور مسئولان و نمایندگان شهرداری ها، استانداری ها، وزارت کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد.
 
مهندس حیدریان شعار همایش را  "ایجاد زیرساخت در راستای پیشرفت پایدار، ارتقای کیفیت زندگی، محیط زیست پاک و توانمندسازی اقتصاد مقاومتی" عنوان کرد و گفت: همایش "شهر هوشمند زیرساخت و فرصت‌های سرمایه گذاری" دارای چهار کمیته اصلی؛ زیرساخت، سرویس، محتوا و قوانین و مقرارت بود که در این مدت جهت برگزاری هرچه بهتر  همایش تلاش نمودند. وی در خصوص حرکت در مسیر شهر هوشمند اصفهان نیز مطالبی عنوان کرد و گفت:  جهت تحقق هرچه بیشتر شهر  هوشمند در اصفهان پیشنهاد می شود در واحد آمار معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان در مورد شاخص های شهر هوشمند  و استخراج مقادیر و وضعیت آنها برنامه ریزی شود که این سازمان آماده همکاری همه جانبه در این زمینه می‌باشد. 
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
تقویت عملکرد مغز با پای برهنه دویدن
ربات انسان نما به کودکان ریاضی یاد می دهد
دانش آموز ارومیه ای برنده مدال طلای مسابقات ریاضی جهان (WMI) شد
ایجاد مقطع ارشد
دختر بچه‌ای ۳ ساله دارای
دعوت از پروفسور مریم میرزاخانی برای شرکت در سومین سمینار ریاضی در ایران
دانشگاه تهران و عذرخواهی بابت انتشار خبر درگذشت پروفسور لطفی زاده