شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ 2466 0 1

مهندسان دانشگاه واشنگتن بدنبال ایجاد شهری هوشمند با اشیا هوشمند هستند.

تلاش برای تحقق رویای "شهر هوشمند"

مهندسان دانشگاه واشنگتن بدنبال ایجاد شهری هوشمند با اشیا هوشمند هستند. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت فیزیک، در خودرو خود هستید، بیلبورد خواننده مورد علاقه شما نظرتان را به خود جلب می‌کند حال تصور کنید خودرو شما با  بیلبورد مذکور ارتباط برقرار کرده و برای شما آهنگ آن خواننده از طریق رادیو خودرو پخش شود. یا در ایستگاه اتوبوس در انتظار رسیدن اتوبوس هستید و بیلبورد تبلیغاتی در ایستگاه تخفیف بلیط و یا مسیر مورد نظر شما را از طریق گوشی هوشمندتان ارسال کند. یا در حال دویدن پیراهن شما عرق کردن بدن را احساس و برای گوشی هوشمندتان نشانه‌های حیاتی بدن ارسال شود.
 
محققان دانشگاه واشنگتن با یک روش جدید این پوسترها و لباس‌های هوشمند را به وسیله ایجاد برقراری ارتباط مستقیم بین آنها با رادیوی خودرو یا گوشی هوشمند کاربر محقق کرده‌اند. محققان با این روش جدید استفاده از سیگنال‌های رادیویی را در بیلبوردهای ایستگاههای اتوبوس سیاتل اجرا کرده‌ و از طریق نوارهای مسی که در پشت بیلبوردها جاسازی شده‌اند با کاربران ارتباط برقرار می‌کنند.
 
شیام گلاکوتا استادیار علوم رایانه و مهندسی دانشگاه واشنگتن اظهار کرد: ما با استفاده از این فناوری، شهری هوشمند با اشیا هوشمند محیطی همچون بیلبوردها، علائم راهنمایی و یا حتی لباس هوشمند طراحی کرده‌ایم که با ساکنان از طریق ارسال اطلاعات ارتباط برقرار می‌کنند.
 
برای کاهش هزینه‌های انتقال اطلاعات شهروندان، در روش ارتباطی جدید از بازتاب سیگنال‌های رادیویی FM که در هوا وجود دارند استفاده شده است. این گروه برای اولین‌بار از روش backscattering برای سیگنال‌های رادیویی خارجی FM استفاده کرده است.
 
در این سیستم مخابره پیام، بازتاب و رمزگذاری شنیداری اطلاعات، با استفاده از سیگنال‌هایی که در محیط‌های شهری وجود دارند بدون تاثیرگذاری بر انتقال امواج رادیویی اصلی انجام می‌شود. نتایج این تحقیق در چهاردهمین سمپوزیوم USENIX در بوستون ارائه شده است.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
باهوش ها بیشتر گیاه خوار می شوند
چگونه ریاضیات را آموزش دهیم؟
گرایش 12 درصدی دانش آموزان به رشته ریاضی، زیرساخت‌های آینده مهندسی را دچار بحران می‌کند
فراموشی برای حافظه مفید است!
بازگشت تیم ملی المپیاد ریاضی با ۶ مدال
ریاضیدان‌ایرانی،‌ برنده‌ جایزه‌ جهانی‌ علوم‌ و‌ رایانه
ژن‌های اوتیسم با هوش بالا رابطه دارند
تشخیص هوش افراد از روی چهره