جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ 4267 0 3

۱۵ سپتامبر روز بین المللی "نقطه" است، روز جهانی جشن گرفتن خلاقیت، جسارت و همکاری

به مناسبت روز بین المللی خلاقیت

روز بین المللی خلاقیت را جشن بگیریم
۱۵ سپتامبر روز بین المللی "نقطه" است، روز جهانی جشن گرفتن خلاقیت، جسارت و همکاری. این روز از ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۹ هنگامی که یک آموزگار  داستان "نقطه" اثر کلاسیک پیتر اچ رینولدز را به دانش آموزانش معرفی کرد، آغاز شد. نقطه داستان آموزگاری است که به دانش آموزش کمک می کند تا شجاعت این را پیدا کند که "فقط یک خط یا علامت بکشد". در روز بین المللی نقطه این پیام  داستان گسترش پیدا می کند و الهام بخش افراد بیشتری می شود. داستانی که بر روی یک کاغذ آغاز شد اکنون به مردم سراسر دنیا و در هر سنی کمک می کند تا قدرت و پتانسیل خلاقیت را دوباره کشف کنند.
 
افرادی که مایل به برگزاری روز بین المللی نقطه هستند می توانند در سایت www.thedotclub.org نام نویسی کنند و با افراد دیگری که همانند آن ها این روز را جشن می گیرند در ارتباط باشند و یکدیگر را در تجربه هایشان سهیم کنند. در این سایت یک دستنامه به زبان انگلیسی ایده هایی را برای برگزاری این روز در دسترس افرادی که مایلند این روز را جشن بگیرند قرار می دهد. تاکنون بیش از ۱ میلیون نفر از ۷۳ کشور جهان برای برگزاری این روز نام نویسی کرده اند. امسال به مناسبت این روز بسته ی ویژه ای شامل نسخه ای از داستان نقطه با جلد سخت، یک دفترچه جلد سخت و شش عدد مداد آبرنگی منتشر خواهد شد.
 
 رینولدز همیشه در پاسخ به کودکانی که از او درباره کتاب مورد علاقه اش می پرسند، از کتاب چارلی و کارخانه شکلات سازی رولد دال به عنوان دومین کتاب محبوب خود نام می برد. او سپس یک دفترچه سفید و نانوشته را از کیفش بیرون می کشد و رو به کودکان می گوید: "این محبوبترین کتاب من است. " او می گوید: کمی طول می کشد تا کودکان منظور من را درک کنند. سپس من به ان ها می گویم این دفترچه می تواند جایی برای هنرنمایی و داستان سرایی شما باشد. این می تواند هر چیزی باشد که شما دوست دارید. زندگی شما یک کتاب نانوشته است و شما می توانید یا خودتان داستان خود را بنویسید یا دیگری این کار را خواهد کرد."
 
همان طور که پیتر رینولدز می گوید داستان "نقطه" استعاره ای از آغاز است، شروع به نوشتن یک کتاب، شروع یک شغل تازه، آغاز یک رابطه جدید. از دیدگاه او نقطه به معنای هر گونه ای ماجراجویی جدید است. امسال ۱۵ سپتامبر در موزه اریک کارل برنامه ای با حضور پیتر رینولدز نیز برگزار خواهد شد. در این برنامه پویانمایی که از این داستان ساخته شده است به نمایش در خواهد آمد.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

زندگینامه ریاضیدانان: جان فوربز نش
معرفی بازی منطقی استریمکو
گوشه هایی از زندگی «جان نش»، ریاضیدانی با یک ذهن زیبا
زندگینامه ریاضیدانان: رویا بهشتی زواره
طنز ریاضی: اثبات 5=2+2
طنز ریاضی: لطیفه های ریاضی!
معرفی کتاب: ورزیدگی در ریاضیات
آزمایش آلبرت کوچولو
زندگینامه دکتر مگردیچ تومانیان