شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ 4158 0 2

هیچ‌کس پیر نمی‌شود مگر اینکه خودش انتخاب کند که پیر باشد. هیچگاه یادگیری را متوقف نکنید و به دنبال مواردی که نمی‌دانید بروید مثل یادگیری یک زبان خارجی

یک کارشناس ارشد روانشناسی:

تداوم در یادگیری ذهن را جوان و کارآمد نگه می‌دارد

یک کارشناس ارشد روانشناسی با تاکید بر اینکه هیچ‌کس پیر نمی‌شود مگر اینکه خودش انتخاب کند که پیر باشد گفت: هیچگاه یادگیری را متوقف نکنید و به دنبال مواردی که نمی‌دانید بروید مثل یادگیری یک زبان خارجی؛ در این راه نیز پشت‌کار داشته باشید و خود را ملزم به فراگیری کنید زیرا تداوم در یادگیری ذهن را جوان و کارآمد نگه می‌دارد.
 
ناهید حاجی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار (ایسنا) منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه به جای اینکه از شخصی بپرسیم «چند سال داری؟» بهتر است بپرسیم «چند سال زندگی کرده‌ای؟» افزود: یک راه ساده برای اینکه پیر نشویم این است که از تمام روزهای عمرمان به درستی استفاده کنیم. به عنوان جانشین خدا در زمین وظیفه داریم بهترین باشیم و بهترین کارها را انجام دهیم تا در تمام عمرمان جوان بمانیم.
وی با تاکید بر اهمیت آموزش مدام در جوان ماندن مغز گفت: همواره در حال آموختن باشید و برای چیزی که از قبل می‌دانید وقت نگذارید؛ به محض اینکه شما مطلب جدیدی را بیاموزید به جوان ماندن خود کمک کرده‌اید.
 
این کارشناس ارشد روانشناسی با اشاره به اینکه هیچ‌کس پیر نمی‌شود، مگر اینکه خودش انتخاب کند که پیر باشد یادآور شد: به جمع‌آوری اطلاعات درباره‌ مطالب با ارزش اقدام کنید؛ می‌توانید از کلام خدا شروع کنید. وقتی کتاب آسمانی را می‌خوانیم کلام خدا را در ذهن و قلبمان جای می‌دهیم و به کارهایی که او می‌گوید انجام دهید، فکر می‌کنیم. به محض اینکه همه چیز را از منظر او می‌بینیم، نگرانی و هیجانات ما به پایان می‌رسد. در همان زمان انرژی می‌گیریم و حس امید و انتظار در ما به وجود می‌آید.
 
حاجی سلیمانی خاطر نشان کرد: هنگامی که پر از ترس، اضطراب و ناامیدی نباشیم، جسم و روح ما به بهترین شکل وظایف خود را انجام می‌دهند. برای جلوگیری از پیری، هر روز مقداری از کلام خدا را بیاموزید. کتاب آسمانی یک نامه عاشقانه است برای پذیرش بی قید و شرط خداوند در رابطه با هر کسی که به سوی او برود.
 
وی افزود: وقتی حقیقت عشق او را درک می‌کنیم و آن را با فکر و زندگی روزانه‌مان یکی می‌کنیم، جوان ماندن ما تضمین می‌شود. وقتی احساس اطمینان و پشت‌گرمی داریم، هر چیزی در درونمان به گونه‌ای دیگر جریان پیدا می‌کند.
 
این کارشناس ارشد روانشناسی یادآور شد: باید به یادگیری هر چیز جدید درباره سلامتی نیز ادامه دهیم زیرا مسئول نگهداری جسمی هستیم که به ما امانت سپرده شده و اگر بخواهیم سالم بمانیم باید نظم و انضباط را بیاموزیم. کار ما فقط خوردن، خوابیدن و انجام تکالیف نیست بلکه بایستی از جسم‌ در برابر صدمات محافظت کنیم.
 
حاجی سلیمانی با تاکید بر اینکه اگر یادگیری را متوقف کنیم در جاده‌ زندگی به سرعت به طرف پیری پیش می‌رویم گفت: به دنبال مواردی که نمی‌دانید بروید مثل یادگیری یک زبان خارجی؛ در این راه نیز پشت‌کار داشته باشید و خود را ملزم به فراگیری کنید. تداوم در یادگیری ذهن شما را جوان و کارآمد نگه می‌دارد.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

تشخیص هوش افراد از روی چهره
معادله
پیش‌بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات
دهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، چهارشنبه آغاز می شود
تهران در تدارک کنفرانس امنیت شهر هوشمند
رقابت های شطرنج زنان جهان؛ سارا خادم الشریعه نایب قهرمان شد
رتبه‌های ممتاز کنکور در اختیار دختران
یک ایرانی اولین برنده زن معتبرترین جایزه جهانی ریاضیات
دانشگاه خوارزمی، میزبان چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی کشور