پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳
چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ 3555 0 2

اولین دوره مسابقات «فیراکاپ آزاد ایران» با همکاری فدراسیون جهانی «فیرا» آبان ماه امسال همزمان با بر برگزاری جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی جام دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

برپایی جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی در کشور

اولین دوره مسابقات «فیراکاپ آزاد ایران» به همت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری فدراسیون جهانی «فیرا» آبان ماه امسال همزمان با بر برگزاری جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی جام دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.
 
به گزارش سرویس فناوری ایسنا، دکتر محمدرضا رازفر، رئیس جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برگزاری مسابقات رباتیک در این دانشگاه گفت: از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر (AUTCup 2015)، سومین دوره مسابقات بین‌المللی هوش مصنوعی جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر (AAIC 2015) و اولین دوره مسابقات آزاد فیراکاپ 2015 (IRAN FIRACup Open 2015) برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه «فیراکاپ» با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا (FIRA) برگزار می‌شود، اظهار کرد: مسابقات فیراکاپ آزاد ایران با همکاری فدراسیون جهانی «فیرا» و برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود.
 
رازفر با اشاره به لیگ‌های این دوره از مسابقات، خاطر نشان کرد: این دوره از مسابقات در قالب 15 رشته مسابقات رباتیک و هشت رشته مسابقات هوش مصنوعی طراحی شده است که از میان 15 رشته مسابقات رباتیک،‌ چهار لیگ مربوط به بخش دانش‌آموزی و 11 رشته مربوط به بخش دانشجویی و آزاد است.
 
وی برای آوردن روح علم و تکنولوژی به میان عامه مردم و نسل جوان، توسعه ربات‌های هوشمند خودمختار، گرد هم آوردن محققان و دانشجویان متخصص در رشته‌های مختلف رباتیک و برگزاری مسابقات رباتیک فیرا به عنوان مسابقات جهانی علم و تکنولوژی را از جمله اهداف مسابقات فیرا کاپ نام برد.
 
وی زمان برگزاری این دوره از مسابقات را 23 تا 28 آبان ماه امسال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام و تصریح کرد: پیش ثبت نام این مسابقات از روز 16 مرداد ماه آغاز می‌شود و تا 10 شهریورماه ادامه دارد.
 
رئیس جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه تیم‌های متقاضی از 10 شهریور ماه تا اول مهرماه مهلت دارند تا مستندات فنی ربات خود را ارسال کنند، یادآور شد: از اول تا 15 مهرماه اقدام به بررسی مستندات فنی ربات‌ها خواهد شد و بر اساس صلاحیت،‌ تیم‌های منتخب برای شرکت در مسابقات انتخاب خواهند شد.
 
رازفر، برگزاری این مسابقات را در راستای امضای تفاهم نامه‌ای میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با فدراسیون جهانی رباتیک فیرا (FIRA) دانست و خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم نامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجراکننده اهداف و برنامه‌های این فدراسیون در ایران در راستای تشویق دانش آموزان و دانشجویان به حوزه رباتیک و برگزاری مسابقات رباتیک خواهد بود.
 
بر اساس این گزارش، کشورهای مختلفی از جهان عضو فدراسیون جهانی رباتیک (FIRA) هستند و این فدراسیون در تلاش است تا دانش رباتیک را میان نسل جوان کشورهای مختلف گسترش دهد.
کلمات کلیدی
سایر اخبار و تازه های پیشنهادی آی هوش:

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
گزارش تصویری: چهل و نهمین کنفرانس ریاضی ایران
طراحی برنامه رایانه‌ای هوشمند مشابه مغز پستانداران
تاثیر چرت نیمروزی بر هوشیاری ذهن
کشف ژن بروز سکته ناشی از کم خونی مغز
کشف نحوه ساخت کندوی زنبور عسل پس از هزاران سال
13 شهریور، سالروز درگذشت پروفسور محسن هشترودی
هوش طوطی کاکل سفید، معادل کودک چهار ساله!