چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳ 5243 0 3

کتاب «مدیریت دیداری» با هدف ارایه یک تصویر کلی از مقوله مدیریت دیداری و مفاهیم آن‌ و راه‌های رفع مشکل با استفاده از این روش، منتشر شده است.

معرفی کتاب: «مدیریت دیداری»

کتاب مدیریت دیداری

کتاب «مدیریت دیداری» با هدف ارایه یک تصویر کلی از مقوله مدیریت دیداری و مفاهیم آن‌ و راه‌های رفع مشکل با استفاده از این روش، به همت انتشارات بعثت منتشر شده است. «مدیریت دیداری» عنوان اثر مشترکی از مهندس حسن سادین و مهندس محمود مهرگانفر است. این اثر در هفت فصل به همت انتشارات بعثت منتشر شده است.
 
سه فصل نخست کتاب با عنوان‌های «مبانی و مفاهیم»، «مکانیزم بینایی و درک دیداری» و «ارزیابی درک دیداری» به مباحثی مانند مدیریت دیداری و تولید ناب، چرا مدیریت دیداری؟، مکانیزم بینایی ادراک جنبشی و لمسی و حافظه تجسمی اصول سازمان ادارکی گشتالت پرداخته است.
 
مولف در نخستین فصل کتاب در تشریح بحث مدیریت دیداری در سازمان آورده است: «در راستای اجرای مدیریت دیداری سازمان، می‌بایست چشم‌انداز، ماموریت، ارزش‌های سازمان استراتژی‌ها‌، باید به‌طور دقیق و شفاف تعریف شده و قابل اجرا باشند. همچنین در جهت تعیین و طراحی اهداف سازمان سیستم مدیریت باید یک هماهنگی کلی بین واحد‌های مختلف ایجاد نماید و از بروز عدم تعادل در بین واحد‌های مختلف سازمان جلوگیری کند.»
 
«اطلاعات دیداری و مصورسازی داده‌ها»، «مدیریت دیداری و سیستم SS»،‌ «روش‌ها و ابزار‌های اجرایی مدیریت دیداری» و «کارخانه دیداری» عناوین چهار فصل بعدی کتاب هستند. از جمله مباحث مهم مطرح شده در این فصل‌‌ها می‌توان به مصورسازی اطلاعات،‌ انواع داده‌های مصور‌سازی دیداری،‌ داده‌های شبکه‌ای، موضوعات مدیریت دیداری و اهداف محیط کار اشاره کرد.
 
نویسنده در فصل ششم کتاب، مدیریت دیداری را شامل فنون و روش‌های کاربردی مجزایی دانسته که با توجه به ماهیت کاربرد مدیریتی آن در شناخت مشکلات و اتلاف‌ها تقسیم‌بندی شده است. برخی از این ابزار‌ها به‌طور مستقیم می‌توانند در شناسایی مشکلات مورد کاربرد قرار گیرند و برخی دیگر در شفاف‌سازی مشکلات و نارسایی‌های گذشته متمرکزند.
 
نخستین چاپ کتاب «مدیریت دیداری» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 143 صفحه، به بهای 6 هزار تومان به همت انتشارات بعثت به بازار نشر عرضه شده است.
منبع
ایبنا

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

زندگینامه ریاضیدانان: رویا بهشتی زواره
قواعد بخش پذیری بر اعداد  1 تا 20
بررسی تعلیم و تربیت از دیدگاه جان دیوئی
طنز ریاضی: اثبات 5=2+2
رتبه هفتم کنکور سراسری ریاضی 93: بعد از آزمون فکرش را نمی‌کردم برتر شوم
روایت همسفر
انواع یادگیری
هوش سیّال در مقابل هوش متبلور
سیستم عدد نویسی رومی