سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ 3464 0 1

دانشمندان برای اولین بار با استفاده از این تلسکوپ ۳۶ ساعت جهت شناسایی امواج بیگانگان فضایی، منظومه های دور دست را جستجو کردند.

مدیر SETI خبر داد

تلسکوپ کپلر به دنبال هوش فرازمینی

دانشمندان برای اولین بار با استفاده از این تلسکوپ ۳۶ ساعت جهت شناسایی امواج بیگانگان فضایی، منظومه های دور دست را جستجو کردند. به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران، دانشمندانی می گویند که سال گذشته پروژه ای را با هدف جستجوی هوش فرا زمینی یا SETI شروع کردند.
 
تصویری از تلسکوپ گرین بانک واقع در غرب ویرجینیا ، دانشمندان برای اولین بار با استفاده از این تلسکوپ ۳۶ ساعت جهت شناسایی امواج بیگانگان فضایی، منظومه های دور دست را جستجو کردند. 
 
گروهی از دانشمندان با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده به وسیله ی تلسکوپ فضایی کپلر ناسا به امید شناسایی سیگنال های رادیویی بین سیاره های بیگانه ۳۶ ساعت را صرف گوش دادن به سیگنال ها کردند که به گفته محققان کشف حیات بیگانه در ۲۰ سال آینده امکانپذیر خواهد بود. 
 
دن ورتیمر مدیر تحقیقات SETI در دانشگاه کالیفرنیا گفت: استراتژی های گوناگونی در پروژه ی SETI وجود دارد. اینکه حدس بزنیم سایر تمدن ها چه کار میکنند واقعا کار سختی است. با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده ی تلسکوپ کپلر ناسا در جستجو حیات بیگانه هستیم، این تلسکوپ در سال ۲۰۰۹ با هدف جستجوی سیارات هم اندازه ی زمین که دمای مناسبی برای وجود آب مایع ،که یکی از ملزومات حیات است ، به فضا فرستاده شد. 
 
محققان می گویند سیزده روش برای یافتن هوش بیگانه وجود داردکه تلسکوپ رادیویی گرین بانک(Green bank)  در غرب ویرجینیا اولین تلسکوپی بود که به مدت ۳۶ ساعت در اختیار این تیم قرار داده شد تا با استفاده از آن بتوانند به امواج رادیویی برای کشف ET ها گوش دهند. البته در این مدت امواج رادیویی بیگانه ای شناسایی نشد. 
 
دانشمندان قصد دارند مطالعات گسترده ای را در مورد ۳۰ ستاره که در فاصله ی ۱۳ سال نوری از زمین قرار دارند انجام دهند. معمولا تحقیقات SETI روی ناحیه ی بسیار کوچکی از طیف الکترومغناطیسی انجام می شود. 
 
ورتیمر افزود، ما قصد داریم که تحقیقات کاملی را در مورد، طول موج های مرئی، امواج فروسرخ و رادیویی انجام دهیم.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین خبرهای امروز

معادله
تشخیص هوش افراد از روی چهره
انتشار جدید‌ترین شماره خبرنامه انجمن ریاضی ایران
198، ضریب هوشی نابغه‌ترین مرد دنیا
راه‌اندازی کرسی علمی
هشدار استفان هاوکینگ درباره خطر هوش مصنوعی برای انسان
داروهای تقویت هوش، ما را باهوش تر نمی کنند
تبدیل عکس به ویدئو با هوش مصنوعی
نجات دانشجویان فراری از امتحان با کمک هوش مصنوعی