پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ 4386 0 5

شهریاری که همیشه لبخند بر لب داشت از چهره‌های ماندگار ایران در زمینه دانش و آموزش بود و نشان درجه‌یک علمی را دریافت کرده ‌بود.

آشتی با ریاضیات

دوم آذر زادروز مردی بودکه گرچه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ادبی بسیاری داشته، اما همه او را به‌عنوان کسی که دانش‌آموزان را با ریاضیات آشتی داد، می‌شناسند. ریاضی از آن درس‌هایی است که دانش‌آموزان از آن گریزانند. معلم‌های ریاضی اغلب آدم‌های خشک و جدی و گاه اخمو هستند که همه بچه‌ها از آنها حساب می‌برند و معلم‌خصوصی‌هایی که ریاضی درس می‌دهند، از قِبل همین موقعیت، کارشان سکه است.
 
شهریاری که همیشه لبخند بر لب داشت از چهره‌های ماندگار ایران در زمینه دانش و آموزش بود و نشان درجه‌یک علمی را دریافت کرده ‌بود و با ترجمه کتاب‌های ریاضی فراوان و از راه تألیف کتاب‌های درسی آموزش ریاضی، کمک زیادی به‌ درک درست و دقیق مفاهیم ریاضی کرد. تاریخ حساب، ریاضیات در شرق، پویایی ریاضیات، من ریاضی‌دانم، خلاقیت ریاضی، شما هم می‌توانید در درس ریاضی موفق باشید، سرگذشت ریاضیات، ریاضیات و هنر، نگاهی به ‌تاریخ ریاضیات در ایران و ده‌ها کتاب دیگر از تألیفات اوست. شهریاری همچنین آثاری برای کودکان‌ونوجوانان ترجمه کرده که ازجمله آن می‌توان به: داستان‌های علمی، یک روز از زندگی پسرک قبطی، کتابی درباره کتاب، اواریست گالوا، سرگرمی‌های ریاضی، سرگرمی‌های هندسه و بادوباران اشاره‌ کرد.
 
پرویز شهریاری در٢٢ اردیبهشت سال ٩١ در  ٨٦ سالگی از میان ما رفت. به گفته او: «جهان ما تنها از راه مبارزه طبقاتی تعریف می‌شود و جهانی که در آن انسان باشد اما ریاضیات نباشد، قابل‌تصور نیست».
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

سیستم عدد نویسی رومی
قواعد بخش پذیری بر اعداد  1 تا 20
بررسی تعلیم و تربیت از دیدگاه جان دیوئی
طنز ریاضی: اثبات 5=2+2
اتحادهای ریاضی
روش چندحسی فرنالد
آزمون های وکسلر
هوش سیّال در مقابل هوش متبلور
تعریف هوش از دیدگاه بزرگان روان شناسی