چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ 4403 0 2

خلاقیت داشتن در کار به تنوع کاری کمک می کند. گاهی اوقات یکنواختی محیط باعث کند شدن روند کاری می شود. خلاقیت داشتن خود به ایجاد ایده های کاری کمک می کند.

۳ روش ساده برای افزایش خلاقیت در کار

خلاقیت داشتن در کار به تنوع کاری کمک می کند. گاهی اوقات یکنواختی محیط باعث کند شدن روند کاری می شود. خلاقیت داشتن خود به ایجاد ایده های کاری کمک می کند. سه روش ساده برای افزایش خلاقیت در کار وجود دارد. این سه روش به شما کمک می کند تا با افزایش خلاقیت در بازار کار بدرخشید.

اولین کاری که باید برای افزایش خلاقیت انجام دهید تصویر سازی ذهنی است. به عنوان یک کارفرما یا کارمند برای اینکه همیشه یک قدم جلوتر از دیگران باشید باید قدرت تصویر سازی ذهنی خود را بالا ببرید. بتوانید تصور کنید این قدرت تصور بالا باعث شکل گیری ایده های بزرگ می شود وقتی ذهن به اندازه کافی پتانسیل داشته باشد میتواند ایده های بزرگتری را در خود بپروراند. اگر می خواهید به طراحی محصولات جدید یا ایجاد یک بازار جدید اقدام کنید باید تصویر سازی ذهنی خود را بالا ببرید. خلاقیت به ما کمک می کند به آن چیزهایی که عادت کردیم و از آن پیروی کنیم فاصله بگیریم و چیزهایی جدیدتری را در ذهن خود قرار دهیم به این صورت که با پیشرفت تکنولوژی ذهن خود را آماده می کنیم تا این چیزهای جدید را یاد بگیریم.

باری استیو مشاور روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا معتقد است انسان باید بتواند ذهن خود را آنقدر آماده کند تا بتواند آنچه که در آینده به وجود می آید را پیش بینی کند در اصل یک کارآفرین باید بتواند آنچه که در بازار کار به وجود می آید را پیش بینی کند. برای این کار باید تمام چیزهایی را که باعث عدم تمرکز می شود را از ذهن دور نمود. یک فرد خلاق ساعت ها ممکن است به یک ایده کاری فکر کند و آن را در ذهن طراحی کند این کار خود مستلزم وجود تمرکز است. برای اینکه ذهن را برای ایجاد خلاقیت آماده کنیم باید از سه روش زیر استفاده کنیم.

۱. نوع و جنس کار خود را در ذهن تان تصور کنید.
آپشن های مختلفی را که میتوانند در این نوع کار اثر گذار باشند یا باعث تغییر در وضعیت کاری باشند کدام اند؟ لیستی از مواردی که باعث پیشرفت کاری شما میشود در ذهن خود آماده کنید حال باید ببینید که چه عواملی کمک میکند تا شما به این موفقیت ها دست یابید.

این دقیقا مثل کاری است که یک سرآشپز برای بهبود کیفیت غذاهایش در ذهن خود لیستی از بهترین مواد غذایی که باعث خرسندی مشتری ها و فروش بیشتر می شود می پروراند. اینها باعث می شود بتوانید روی ایده های کاری متمرکز شوید علاوه بر اینها از ایده های کارمندان هم باید استفاده کنید آنها هم باید به خلاقیت فکر کنند شرکت هایی مثل «Bag Borrow» حتی از مشتریان خود می خواهند که ایده ها و نظرات خود را به کارفرما انتقال دهند.

۲.  برای رسیدن به خلاقیت باید سعی کنید ذهن خود را آرام کنید.
ذهن اگر دچار پریشانی و آشفتگی باشد نمیتواند تمرکز کند در نتیجه ایده ای هم شکل نخواهد گرفت. آرامش خاطر رمز داشتن ایده های برتر است. خواندن کتاب و شعر به ذهن نظم میدهد ابتدا باید ذهن خود را آماده کنید و پس از آن آماده شدن ذهن به ایده های خوب فکر کنید. افرادی که همیشه عصبانی هستند و آشفتگی ذهنی دارند روند کاری شان رو به پسرفت است تا پیشرفت زیرا همه کارهایی که انجام می دهیم ابتدا در ذهن شکل می گیرد بنابراین ذهنی که آماده نباشد نمی تواند به خوبی ترویج خلاقیت کند.

۳.  لیستی از آنچه که شما را آزار می دهد تهیه کنید.
آنچه که باعث آزردگی خاطر می شود را از ذهن دور کنید یا کمتر به آنها فکر کنید چون این موانع باعث عدم تمرکز شما خواهند شد. به جای آنها به راه حل فکر کنید هر راهی که بتواند موانع را از سر راه شما بردارد. ممکن است ایده ها خود راه حل باشند یا فرصت های کاری که به پیشرفت شما کمک می کنند اینها می توانند به موفقیت شما در کار کمک کنند.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

قواعد بخش پذیری بر اعداد  1 تا 20
زندگینامه ریاضیدانان: رویا بهشتی زواره
سیستم عدد نویسی رومی
طنز ریاضی: اثبات 5=2+2
زندگینامه بزرگان ریاضی: سرینیواسا رامانوجان
اتحادهای ریاضی
تخلیه هیجان کودکان با 5 بازی
انواع یادگیری
اسباب بازی مناسب کدام است؟