شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ 4259 0 2

 آموزش زبان باید از سنین پایین شروع شود؛ تقویت قابلیت‌های کودک در بخش شنیداری و دیداری در قالب بازی و شعر و سرود، این کار را تسریع می‌بخشد.

از چه سنی به کودکان زبان خارجی بیاموزیم؟

یک مدرس و کارشناس آموزش زبان در کردستان معتقد است: تابستان، می‌تواند بهانه‌ای برای آشنایی کودکان با دنیای زبان‌های دیگر باشد. فردوس حاتمی با اشاره به این‌که هیچ محدودیتی برای آموزش و یادگیری زبان وجود ندارد، عنوان کرد: پر کردن اوقات فراغت و تعطیلات تابستان یکی از دغدغه‌های همیشگی والدین است، اما باید توجه داشت که مهارت‌های یادگیری صحیح زبان نیازمند صرف وقت و استمرار آن است.
 
وی با بیان این‌که آموزش و یادگیری زبان بر استمرار و پیوستگی استوار است، گفت: بسنده کردن خانواده ها به سه ماه تابستان هیچ تأثیری در یادگیری و آموزش زبان به کودکانشان ندارد و فقط می‌تواند در پر کردن اوقات فراغت فرزندانشان مؤثر باشد.
 
حاتمی طاهر با ذکر این نکته که یادگیری زبان دوم و یا سوم به صورت همزمان امکان پذیر است، افزود: آموزش زبان باید از سنین پایین شروع شود؛ تقویت قابلیت‌های کودک در بخش شنیداری و دیداری در قالب بازی و شعر و سرود، این کار را تسریع می‌بخشد.
 
این کارشناس آموزش زبان با بیان این‌که یکی از روش‌های مؤثر و کارآمد در آموزش زبان به کودکان، درگیر کردن کودک در تمامی جنبه‌های یادگیری زبان است، تصریح کرد: باید توجه کرد که در آموزش زبان پنج پایه اصلی آموزش صدای حروف،‌ آموزش نحوه نوشتن شکل حروف، هجی کردن یا صدا کشی، آشنا کردن کودکان با جایگاه صدای کلمات و در نهایت آشنایی با صداهایی استثنایی است.
 
وی ادامه داد: آموزش زبان با این روش به کودکان باید در سنین چهار تا شش سال صورت گیرد، چرا که در این سن کودکان در ذهنشان هیچگونه قانونی شکل نگرفته و نسبت به یادگیری زبان از اشتیاق بیشتری برخوردار باشند.
 
حاتمی طاهر، بهره گیری از تصاویر و انیمیشن‌ها را در یادگیری زبان به کودکان مؤثر دانسته و افزود: بهره گیری از انواع نرم افزارها، فلش کارت‌هایی که یک روی آن تصاویر و در روی دیگرش کلمه موضوع تصویر نوشته شده، بازی‌های فکری، یادگیری حروف و کلمات به کمک نقاشی و در نهایت استفاده از عروسک‌ها و بازی‌های عروسکی می‌تواند در یادگیری آسانتر زبان به کودکان موثر باشد.
 
وی ادامه داد: کودکان با دیدن، تجربه کردن و تکرار و تمرین بهتر یاد می‌گیرند و دیرتر فراموش می‌کنند، لذا باید تلاش کرد که بر اساس ماهیت زبان، آموزش به کودکان صورت بگیرد.
منبع
سلامت 118

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تعاریف و مفاهیم ریاضی: اصل لانه کبوتری
رشد هیجانی در دوران کودکی
پنج حقیقت جالب درباره عدد
جدول ضرب هگزادسیمال
نقش مسلمانان در پیشرفت ریاضیات
تعریف هوش از نگاه آلفرد بینه
سیستم عدد نویسی رومی
انواع یادگیری
تعاریف و مفاهیم ریاضی: قاعده هوپیتال