چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ 12324 2 2

قدرتمندترین روش انجام مهارت با اعضاء مخالف بدنتان با روش تصویرسازی ذهنی...

تصویرسازی ذهنی

افرادی که راست دست هستند، از نیمکره چپ مغزشان و افرادی که چپ دست هستند از نمیکره راست مغزشان استفاده می کنند. اگر فردی در انجام فعالیت هایش بتواند از هر دو قسمت بدنش استفاده کند هر دو نیمکره مغزش فعال شده و پیشرفتش چهار برابر می شود. فرض کنید فردی بتواند با هر دو دستش به راحتی بنویسد، مسلماً توانائی اش برای نوشتن فوق العاده می شود، زیرا زمانی که فردی یک ساعت با دست راست بنویسد در حقیقت دست راستش، شصت دقیقه فعالیت می کند، حال اگر توانائی نوشت با دست چپ را هم داشته باشد و هر پنج دقیقه با یکی از دست هایش بنویسد، زمانی که با دست چپ می نویسد دست راستش استراحت می کند و در پایان به جای شصت دقیقه نوشتن هر دستش سی دقیقه مشغول بوده، پس میزان فعالیتش نصف شده و به علت استراحت هر دست توانائی اش دو برابر می شود.
 
ضمناً دست چپ هم مانند دست راست به جای شصت دقیقه نوشتن سی دقیقه نوشته و سی دقیقه استراحت کرده، توانائی اش دو برابر می شود. در مورد ورزش هم دقیقاً چنین مطلبی صادق است، فردی که والیبال بازی می کند اگر بتواند از هر دو دستش برای زدن سرویس و آبشار استفاده کند توانائی اش چهار برابر خواهد شد و فوتبالیستی که بتواند با هر دو پایش بازی کند نیز توانائی اش را فوق العاده افزایش داده است. در مورد بقیه مهارت ها هم دقیقاً به همین صورت است.
 
با استفاده از دو سمت بدنتان و اعضاء مخالف، در بدنتان احساس تعادل می کنید، قدرتتان چند برابر شده و با فعالیت دو قسمت بدنتان دو نیمکره مغز فعال شده و توانائی فکری و ذهنیتان فوق العاده افزایش می یابد.
 
با تمام توضیحاتی که داده شد شاید بگوئید تمام این مطالب را قبول می کنیم ولی استفاده از هر دو سمت بدن و اعضاء آن مخصوصاً در انجام مهارت های ورزشی بسیار سخت و در بعضی مواقع غیر ممکن است. اما به شما این نوید را می دهیم که با روش تصویرسازی ذهنی، رسیدن به این مهارت بسیار ساده و دست یافتنی است و خیلی سریع می توانید به توانائی استفاده از دو قسمت بدنتان دست یابید.
 
روش اجرای تصویرسازی ذهنی جهت انجام هر مهارت با عضو مخالف:
در این مرحله مهارت نوشتن با دست مخالف آموزش داده می شود. در ابتدا خودکاری بردارید . با دست مخالفتان یک خط بنویسید، مهم نیست چه مطلبی می نویسید، فقط می خواهیم نمونه ای از نوشته دست مخالفتان را داشته باشید تا هنگام استفاده از روش تصویرسازی ذهنی، پیشرفت فوق العاده تان را مشاهده کنید. در این مرحله از روش تصویرسازی ذهنی، روش نوشتن سریع با دست مخالفتان را آموزش می دهیم.
 
مرحله بعد در ذهنتان خودتان را ببینید که خودکاری به دست مخالفتان گرفته اید و کاغذ سفیدی جلویتان است، به صورتی که خودکار را که در ذهن در دستتان گرفته اید را ببینید و بتوانید آن را لمس کنید. حال در ذهنتان با دست مخالف بنویسید، مطلبی را که می نویسید مهم نیست، آن قدر بنویسید و در ذهنتان تکرار کنید تا این که هنگام نوشتن با دست مخالف در ذهنتان بسیار روان و راحت بنویسید. البته مطلبی که می نویسید کاملاً باید برای خودتان مشخص باشد اگر در ابتدا نوشتن با دست مخالف در ذهن مشکل است، می توانید در ذهنتان با دست دیگرتان بنویسید و با دست مخالفتان تقلید کنید و این قدر این کار را تکرار کنید که نوشتن با دست مخالف برایتان ساده، راحت و روان شود.
 
البته فراموش نکنید که در ذهنتان همانند واقعیت باید خودکار را حس کنید و تمام حواستان فعال باشد و حتی هیجانات درونیتان را خوب حس کنید، آن قدر در ذهن خود تمرین کنید و بنویسید که هنگام نوشتن بسیار راحت و روان بنویسید. حال اگر ذهنتان بسیار راحت و روان می نویسد به صورت واقعی امتحان کنید و خطی بنویسید و پیشرفت فوق العاده تان را مشاهده کنید، اگر به صورت واقعی عالی ننوشتید، اصلاً تمرین عملی نکنید دوباره تمرین ذهنی انجام دهید تا در ذهنتان هنگام نوشتن کاملاً مسلط شوید، بعد که مسلط شدید روی کاغذ واقعی امتحان کنید و ببینید که چه قدر سریع می توانید همانند دست دیگرتان با تسلط بنویسید. البته در ابتدا شاید نتوانید به سرعت دست دیگرتان بنویسید، نگران نباشید، چون دست مخالفتان از لحاظ ماهیچه ای آمادگی لازم را ندارد ولی مطمئن باشید به سرعت این توانائی را به دست خواهد آورد.
 
ضمناً فراموش نکنید در صورتی برای همیشه می توانید این توانائی را داشته باشید که هر روز مقداری تمرین کرده تا این مهارت در ذهنتان تثبیت شود زیرا در صورت عدم تمرین، چون هنوز در ذهن تثبیت نشده است احتمال فراموشی آن زیاد است. هم چنین شما می توانید از روش تصویرسازی ذهنی برای رسیدن به هر مهارت یا توانائی که می خواهید استفاده کنید، کافی است در ذهنتان با عضو مخالفتان مهارتی را که می خواهید، انجام دهید و در مدت زمان بسیار کوتاهی می بینید که به راحتی آن مهارت را با عضو مخالف انجام خواهید داد.
 
با انجام مهارت های ورزشی، فنی، علمی و هنری با اعضاء مخالفتان احساس قدرت فوق العاده ای یافته و در بدنتان احساس تعادل کرده و برای انجام کارهایتان نیرو و توانائیتان را به چهار برابر افزایش می دهید. فراموش نکنید انجام این روش فقط با تصویرسازی ذهنی است و اصلاً نیاز به تمرین عملی ندارد فقط تمرین عملی برای مشخص شدن پیشرفتتان است، پس سعی کنید به صورت ذهنی تمرین کنید و تا در ذهنتان کاملاً به آن مهارت مسلط نشده اید از بدنتان انجام آن مهارت را به صورت عملی انتظار نداشته باشید. در حقیقت تصویرسازی ذهنی برنامه ذهن شما را نسبت به انجام آن مهارت تغییر می دهد یا اصلاح می کند و مطمئناً زمانی که برنامه صحیح و درست به ذهن شما داده شود، ذهنتان با ارسال پیام و دستور صحیح به جسمتان می تواند نتیجه فوق العاده ای را به همراه داشته باشد، پس اگر می بینید در انجام مهارت یا عملی توانائی لازم و دقت کافی را ندارید عیب از جسم و اعضاء بدن شما نیست بلکه عیب از برنامه ذهن شما است، پس فشار آوردن به جسمتان یا سرزنش کردن خودتان یا حرص خوردن و جوش آوردن و عصبانی شدن منطقی نیست.
 
بهترین کار عوض کردن برنامه و دستور ذهنتان است تا این که جسمتان با ارسال دستوری صحیح، بهترین عمل را انجام دهد و در حال حاضر بهترین روش برای تغییر یا اصلاح برنامه ذهن، استفاده از روش تصویرسازی ذهنی است. امتحان کنید و ببینید که چه قدر سریع به توانائی فوق العاده ای در انجام مهارت ها دست می یابید.
کلمات کلیدی

آی هوش: گنجینه دانستنی ها و معماهای هوش و ریاضی

نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاه های آی هوش نمی باشد.
آی هوش: مرجع مفاهیم هوش و ریاضی و انواع تست هوش، معمای ریاضی و معمای شطرنج
 
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان، رعایت برخی موارد ضروری است:
 
-- لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
-- آی هوش مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
-- آی هوش از انتشار نظراتی که در آنها رعایت ادب نشده باشد معذور است.
-- نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 
 
 
 
  1. گروه تحقیقاتی متافکر سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ --- ۱۳:۰۰:۱۷

    مقاله مفید و موثری بود. برای دریافت جمله تاکیدی مثبت تاثیر گذار جهت تقویت سیستم ذهنی هوشمند همین الان اقدام کن.

  2. سهیل چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ --- ۸:۲۱:۰۶

    مطلب شگفت انگیزی بود. لطفا مطلب من رو هم در این باره مطالعه کنید

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

زندگینامه بزرگان ریاضی: سرینیواسا رامانوجان
سیستم عدد نویسی رومی
زندگینامه بزرگان ریاضی: ابوریحان بیرونی
زندگینامه ریاضیدانان: جان فوربز نش
هفت ایراد باهوش ها
زندگینامه ریاضیدانان ایرانی: حکیم عمر خیام
قواعد بخش پذیری بر اعداد  1 تا 20
تست هوش: مسابقه دو!
طنز ریاضی: لطیفه های ریاضی!